Заплановане на вчора засідання президії Тернопільської обласної ради знову не відбулось. Причина – відсутність необхідної для прийняття рішень кількості депутатів. Із 17 членів президії спочатку прийшло восьмеро народних обранців. Згодом підтягнулось ще двоє, але один пішов. Відтак голова обласної ради Олексій Кайда оприлюднив інформацію, скільки разів кожен із членів президії відвідував засідання. Починаючи з 1 червня 2010 року їх скликали дев’ять разів.

Отож, жодного разу не пропустили зібрання «свободівці» Олексій Кайда і Михайло Тимошик. По одному разу не прийшли Олег Боберський (УНП), Леонід Бицюра («Свобода») і Володимир Болєщук (УНП). Двічі не з’явились Сергій Тарашевський («Єдиний Центр»), Олег Сиротюк (ВО «Свобода») і Олександр Стадник («Наша Україна»). По три рази «прогуляли» Тарас Пастух (УНП) і Марія Чашка («Свобода»). Чотири рази з дев’яти був відсутній Євген Дутка («Наша Україна») П’ять разів – Віталій Шафранський (УНП). По сім прогулів мають Олег Крижовачук («Єдиний Центр»), Зіновій Крушельницький (Народна Партія), Ігор Попадинець (Народна Партія) і Степан Турецький («Наша Україна»). Рекордсменом відсутності на засіданнях президії став ректор Тернопільського медичного університету Леонід Ковальчук (Народна партія) – його не було взагалі жодного разу.

– У нас у порядку денному є питання щодо змін до президії. Я буду звертатися до фракцій, щоб вони провели, напевно, заміну тих членів президії, які є не дієвими. Немає в більшості представників провладних фракцій. Так само і голови обласної державної адміністрації, який не ходить на сесії. Можу констатувати, що він за весь час був на сесії лише один раз. Оце є ставлення виконавчої гілки влади і представників провладних фракцій до виконання покладених виборцями, державою, Законом України і Конституцією на них обов’язків, – заявив Олексій Кайда.

Нагадаємо, що десяте пленарне засідання 40 сесії Тернопільської обласної ради відбудеться у четвер, 13 жовтня. Попередньо у порядок денний внесено 50 питань.