Сьогодні у Тернополі в кафедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці урочисто проголосили про утворення Тернопільсько-Зборівської архієпархії та митрополії Української греко-католицької церкви.

Створення митрополій УГКЦ має три складових.

Найперша, за словами Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) – це розвиток структури самої церкви.

– Єдина мета цього розвитку, щоби справді Глава церкви при помочі своїх митрополитів міг бути ближчим до людей. Бо сьогодні я відчуваю, що дуже багато людей хочуть до мене прийти, поговорити, а мене справді на всіх часом не вистачає. Тому я думаю, що новий митрополит це для мене є мій помічник, з яким  ми разом можемо бути ближче до людей: краще чути один одного, краще спілкуватися, щоб кожен вірянин, кожен українець відчув, що його Глава церкви дбає про нього. І це такий механізм, як дбати про наших вірних, – пояснив Патріарх.

Друга складова – духовна. Тому що відродження української церкви, українського народу і української держави може вийти тільки з лона церкви.

– Отож, ми справді сподіваємось, що кожен митрополичий осідок буде таким центром духовного відродження і любові коло духовного життя. І це духовне життя стане відкритим і доступним до кожного, – говорить Блаженніший Святослав.

І третя складова полягає у налагодженні стосунків української греко-католицької церкви із місцевою владою та іншими церквами, які є у Тернополі.

– Чомусь завжди очікували на мене, щоб я приїхав, поспілкувався з тими чи іншими структурами, щоб можна було питання якісь розв’язати. Але тепер тут на місці буде мій помічник – митрополит, який справді авторитетно, відповідно до даного йому уряду, зможе спілкуватися з тими державними чинниками і з іншими церквами, які живуть і діють на цій території. І таким чином, ми один до одного, і до Господа Бога станемо ближчими, – впевнений Глава УГКЦ.

Нагадаємо, першим архієпископом та митрополитом Тернопільсько-Зборівським став Василій Семенюк.

Більше на цю тему: