.

Український парламент став місцем задоволення бізнес-інтересів магнатів та засобом отимання недоторканності. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив політолог Костянтин Матвієнко. Як приклад він навів слова тернопільського нардепа Ореста Муца про те, що Партія регіонів готова включити у виборчий список олігарха Дмитра Фірташа.

.

Нагадаємо, керівник тернопільського обласного відділення Партії регіонів Орест Муц заявив про готовність його політичної сили провести в наступний парламент мільярдера Дмитра Фірташа – співвласника компанії РосУкрЕнерго, власника кількох хімічних та інших підприємств.

– Для Тернопільщини честь мати такого земляка. Якщо він висловить бажання балотуватися – ми зробимо все для того, щоб він був у Верховній Раді – він це заслужив. Він, можна сказати, найуспішніша людина – принаймні, на Тернопільщині, – сказав Муц.

– У світовій практиці не заведено, щоб парламентарями ставали власники системоутворюючих та бюджетоутворюючих підприємств. Ні Рокфеллер, ані Морґан в американський Конгрес не рвалися. Але в Україні парламентаризм утратив функцію представляти інтереси народу й перетворився на спосіб отримання недоторканності великими магнатами. Парламент став бізнес-клубом, де узгоджуються бізнес-інтереси. Мало хто йде туди, щоб писати закони. Важко уявити, як пан Фірташ працює над законопроектами чи натискає кнопки у Верховній Раді. Але ми не можемо забрати в конкретної людини права обирати й бути обраним. Тому з погляду закону тут нічого не зробиш. Це питання політичної культури, сумління, етики. І питання до самої еліти. Бо чому Рокфеллер не йшов у депутати? Тому що його капітали були більш-менш прозорими. А ці капітали не зовсім прозорі. І так чи інакше в прокуратури може виникнути запитання: “Хлопці, а розкажіть, де ви взяли перший мільйон?” Така політична система неефективна і не може функціонувати довго. Відтак, раніше чи пізніше вона завалиться. А для нової й правила гри будуть нові, – зазначив Матвієнко.