.

17 травня цього року на сайті Тернопільської міської ради був опублікований проект рішення про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги з обслуговування будинків і прибудинкових територій. Депутат міської ради Петро Гринчишин («Фронт змін») написав у мерію депутатське звернення з проханням надати розрахунки, на підставі яких були встановлені тарифи. З аналогічним проханням, за ствердженням депутата, звернувся і мешканець одного з будинків на вулиці Карпенка. Однак у обох випадках повноцінної відповіді отримано не було.

.

– Я був надзвичайно здивований, коли у відповідь я отримав елементарну відписку чиновників. Мені просто переписали статтю 13 Закону «Про статус депутатів місцевих рад», де запитують, а  навіщо мені потрібна така інформація. Після того, я отримую другу відповідь, що керуючись Законом «Про доступ до публічної інформації» і розпорядженням міського голови, ми таку інформацію вам надати не можемо. Насправді міська рада за гаслами своєї відкритості робить спроби приховати інформацію, – вважає Петро Гринчишин.

За його переконанням, аналіз тарифів, які намагаються встановити у Тернополі, показав, що вони не є економічно обґрунтованими і не є прорахованими, як того вимагає діюче законодавство.

– Тариф на вулиці Грушевського, 2 і 4 – складає 1,35 гривень, а площа прибудинкової території становить 271 квадратний метр. На вулиці Замковій, 5 – площа 1937 квадратних метрів і тариф теж складає 1,35 гривень. Можете уявити розбіжність цифр і просто зрівняльний підхід до встановлення тарифів по всіх будинках. Коли я запросив інформацію, на підставі чого визначалась площа прибудинкової території – також отримав відмову. Загалом у будинках мали би проводитися громадські слухання, людям мали б показати документи, яким чином встановлювалась площа прибудинкової території, чому рентабельність по окремих статтях складає до 50%. Натомість міська рада все це сховала у далеку таємну шухляду, – впевнений депутат.

До слова, на громадські слухання з приводу тарифів у мікрорайоні, де проживає Петро Гринчишин, із шести будинків прийшло лише восьмеро осіб.

– Потім на підставі ось таких громадських слухань міська рада буде заявляти, що вона, виконуючи волю громади мешканців встановила нові ціни на обслуговування будинків. До речі, ціни на житлово-комунальні послуги по окремих будинках зросли на 25-30%. Якщо сьогодні за двокімнатну квартиру люди платять орієнтовно 70 гривень, то потім доведеться заплатити щонайменше сто гривень, – підрахував депутат.

Загалом, на думку Петра Гринчишина, міська рада ставить людей у нерівні умови.

– Наприклад, в одних будинках встановлені тарифи за послуги з вивезення сміття на рівні 16,39 гривень за кубічний метр (ПП «Катруб»). А у інших 19,42 гривні (ТОВ «Альфатер»). Так само і за обслуговування ліфтів: приватний підприємець обслуговує їх за 408 гривень, а комунальне підприємство «Міськліфт» за 479 гривень. Різниця в 70 гривень. Чому люди, яких обслуговує комунальне підприємство, повинні платити більше, ніж ті, яких обслуговує приватний підприємець у сусідньому будинку, – обурюється депутат.

Петро Гринчишин пообіцяв звернутися у прокуратуру, щоб тут дали оцінку діям міської ради.