Найбільший вплив на забруднення стоків водоканалу здійснює місцевий молокозавод. Такі висновки були зроблені після інтенсивного моніторингу, який комунальне підприємство провело після надзвичайної ситуації на річці Серет. Щоденний моніторинг скиду стоків з цього підприємства проводять і надалі. Результати аналізів свідчать про те, що звідти періодично продовжують  скидатися стоки з надмірними концентраціями шкідливих речовин.

– Ми ведемо зараз постійні переговори з керівництвом молокозаводу щодо зміни ними технологічного процесу виробництва, для того, щоби мінімізувати цей вплив. В інакшому випадку, мова буде просто йти про закриття цього підприємства, або закриття там окремих технологічних ліній, – попередив директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

Нагадаємо, Державна екологічна інспекція за забруднення річки Серет нарахувала збитків на понад 300 тисяч гривень. Ці кошти має сплатити водоканал. У комунальному підприємстві стверджують, що досі не отримали розрахунків тих штрафних санкцій, які були попередньо озвучені. Тільки після ознайомлення із ними, можна буле говорити, наскільки вони є небезпідставними. Опісля водоканал виставить претензії вже до підприємств-забруднювачів. За словами Володимира Кузьми, крім молокозаводу, є ще ряд підприємств, які також мають стоки з досить серйозними концентраціями шкідливих речовин. Хоча їхня частка впливу не така велика, як молочного заводу.