Сьогодні Україна на другому місці в Європі за темпами поширення раку. Щорічно в нашій державі більше 160-ти тисяч чоловік дізнаються, що вони онкохворі, 90 тисяч із них помирають.

За словами головного лікаря обласного онкодиспансеру  Леоніда Шкробота, сумна статистика і на Тернопільщині. Нині в області  перебуває на обліку близько 25 тисяч хворих на рак і слід зазначити, що близько 12-13 тисяч із них –  це ті, які отримавши належне лікування, живуть більше 5-ти років. Тому основне завдання лікарів – виявити захворювання на ранніх стадіях, аби дати максимальні шанси на життя кожному хворому. Державного фінансування програмою “Онкологія” не передбачено. Більше того, ремонтні роботи, закупівлю функціональних ліжок, необхідної апаратури та ліків доводиться робити за кошти благодійників.  На прохання лікарів  онкодиспансеру допомогти придбати ендоскопічне обладнання відгукнувся директор компанії “Креатор-буд”  Ігор Гуда.

Леонід Шкробот, головний лікар Тернопільського обласного комунального клінічного онкодиспансеру

– Обладняння, яке ми на сьогоднішній день отримали є принципово новим, це є апарати нового покоління – операційний гастроскоп, колоноскоп з усім набором інструментарію, який дозволяє виконувати і діагностичні і хірургічні маніпуляції  в повному об’ємі , а це і скорочує час самого обстеження і дає можливість верифікувати і точно підтвердити діагноз при кожному дослідженні. Мені дуже приємно, що представник “Креатор-Буду” Ігор Гуда виділив кошти для придбання вкрай такого необхідного обладнання.

Нове обладнання, яке допоможе виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях, з’явилося в ендоскопічному кабінеті поліклінічного відділення. Обладнали  його гастроскопом, колоноскопом, відсмоктувачами, освітлювачами та спеціальними інструментами.За допомогою колоноскопу і гастроскопу, операційних гастроскопів та ендоскопа з робочими каналами зможуть проводити як діагностику так і лікування онкологічних процесів на ранніх стадіях.  Ендоскопічне обладнання використовують для виявлення патологій стравоходу, шлунку, дванадцятипалої та товстої кишки.  «Якщо ж говоримо про діагностику, то це – цитологічний скринінг, взяття матеріалу, коли відокремлюється частинка тканини і віддається у цитологічну лабораторію, де її оглядають під мікроскопом. Якщо є необхідність, то робляться гістологічні зрізи для верифікації діагнозу. Необхідно знати усе про пухлину, щоб спланувати необхідне лікування», – розповів головний лікар.

Ігор ГУДА, директор компанії “Креатор-Буд”

– Бізнес, і я як представник бізнесу маю бути соціально відповідальним , особливо в такий складний час, в умовах війни, в умовах кризи потрібно брати на себе відповідальні функції. І як приклад, ми закупили це обладнання, нам дуже приємно, що це обладнання потрібне онкологічній лікарні . Тому, закликаю усіх підприємців, бізнесменів долучатися і спільними зусиллями ми можемо досягнути великого результату.

Необхідне обладнання обійшлося  “Креатор-Буду” у 850 тисяч гривень, решту грошей витратили на забезпечення ліками операційної. У випадках, коли  діагностика проводиться на першій-другій стадії, запевняє Леонід Шкробот, хворого можна вилікувати: повноцінно надати хіміотерапію, променеве та  хірургічне лікування і унеможливити метастатичні ураження організму.  Відтепер пройти таке обстеження  можна в  оновленому ендоскопічному кабінеті  поліклінічного відділення  обласного онкодиспансеру. Зробити це може кожен бажаючий.