Проект закону, який дозволяє суміщати посаду члена уряду та народного депутата внесено до Верховної Ради. Раніше очільник відомства був зобов’язаний, після успішного затвердження, скласти мандат. Така ініціатива виникла під час переговорів про створення нової більшості для формування Кабміну. Депутати вважають, що жити майбутньому кабінету Гройсмана недовго, а тому побоюються втратити імунітет.

Ігор ПоберСаму більшість депутати поки що не можуть створити. Оскільки радикали, Батьківщина та Самопоміч перейшли у опозицію – 226 мінімально необхідних голосів немає. Планується, що БПП та Народний фронт залучать до своїх рядів кількох позафракційних народних обранців.

Щодо персонального складу майбутнього уряду, то високі шанси отримати портфелі відразу у двох терноплян.

Культурист, колишній чемпіон світу Ігор Побер може очолити Міністерство молоді і спорту. Нинішній його очільник Ігор Жданов представляє квоту партії “Батьківщина”, отже не має шансів на збереження крісла. У фракції БПП, до якої належить пан Побер, не так багато політиків, які мають практичне відношення до спорту. У Порошенка вважають, що вагома фігура тернопільського політика підвищить імідж українського спорту та надихне молодь до здорового способу життя.

Брат голови обласної ОДА Олег Барна претендує на “царство” в Міністерстві культури. Зараз його, за сумісництвом, курує віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко. Ще кілька днів тому чортківського нардепа планували призначити міністром освіти, адже у нього тривалий досвід роботи у галузі. Олег Степанович довший час навчав школярів Нагірянської школи Чортківського Олег Барнарайону премудростей фізкультури. Та, напередодні проведення ЗНО, у Києві вирішили не ризикувати з таким радикальним призначенням. Натомість у Мінкульті пан Барна зможе реалізувати чимало цікавих ідей. Зокрема, впровадити високі стандарти етики для держслужборців і депутатів, підвищити культуру мовлення українських “слуг народу”.

Політика з Чорткова до призначення готували кілька місяців. Після блискучого виносу Арсенія Яценюка з трибуни парламенту, його почали запрошувати на світські заходи. На презентації книги глави адміністрації президента Ложкіна, пан Барна ледь не затьмарив самого винуватця свята, а на презентації іранської авіакомпанії в Борисполі в тіні його слави опинився екс-президент Віктор Ющенко.