Багатостраждальний банк, який належить опальному олігарху Дмитру Фірташу, у минулому зазнавав серйозних проблем. Під час фінансової кризи 2008 року десятки тисяч його вкладників позбулися заощаджень.

Хоптян, Фірташ, КараванськийУряд Юлії Тимошенко вклав величезні кошти на рекапіталізацію “Надр” і за деякий час банк відновив роботу. З приходом до керівництва тернопільською ОДА Валентина Хоптяна туди загнали на обслуговування чимало бюджетних організацій. Чиновники активно рекламували надійність установи Дмитра Фірташа, брали там кредити під казначейські гарантії і навіть, фінансували футбольний клуб “Нива”. Після Майдану справи у багатія родом з Заліщицького району зовсім зіпсувалися. Дмитро Фірташ втік до Австрії, де його утримують під домашнім арештом за звинуваченням про відмивання коштів у США. Всі активи олігарха різко знецінилися. Хто не встиг забрати депозити з “Надра банку” вже спізнився. Як повідомляє Delo.ua цього тижня Нацбанк введе у фінустанову тимчасову адміністрацію. Всі виплати буде заморожено до моменту, поки знайдуться кошти на порятунок або інший банк, що візьме на себе обслуговування зобов’язано. В умовах війни це відбудеться дуже нескоро.

Вкладникам банку, яких за даними “За Збручем”, в Тернополі чимало залишається кусати лікті. Сутужно доведеться керівництву тепличного комплексу у селі Синьків, які мають рахунки в “Надрах”.

На фото: Тернопільські чиновники рекламували банк колись всесильного Фірташа