Шостий фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» із розмахом пройшов у Борщеві. Участь у святкуванні взяв наш земляк, генерал-полковник Володимир Бедриківський.
Цьогоріч Борщів по-справжньому здивував не лише гостей, але й своїх жителів. Організатори свята порадували їх велетенською лялькою – берегинею, заввишки 13 метрів, яку змайстрували місцеві умільці. Стала вона рекордсменкою завдяки своїм розмірам.
Берегиня-мотанка мала продемонструвати красу і неповторність чорної борщівської вишивки, якій на святі приділялась особлива увага. Адже на цій велетенській сорочці були зразки вишиття із різних сіл району.
У рамках святкування відбулась наукова конференція, присвячена борщівській вишиванці, яку провели працівники музею. Після цього, усі мали можливість побачити унікальні сорочки із фондів музею, які демонструвалися у його залах.
А на площі тим часом варили борщ, співали пісень, вчили вишивати і танцювати стародавні котильовані танці.
Володимир Бедриківський поспілкувався з народними умільцями, майстрами, господинями, які припрошували гостя скуштувати борщу.
Жінки із Дністрового, побачивши зацікавлення гостя процесом виготовлення полотна, розповіли і продемонстрували йому, як саме прясти пряжу на куделі. А ось жителі з Лосяча, що демонстрували тут культуру і традиції свого села, подарували гостю… пшеничний сніп. На добро, на достаток, на щедру долю.
Наш земляк подарував жителям Борщева зустріч із народною артисткою України Лілею Сандулесою. Її виступи – це завжди нагода доторкнутись до душевної пісні і високого музичного мистецтва. Її пісні йдуть від самого серця, тому співачка має так багато шанувальників своєї творчості.
– Я хочу привітати вас, шановні мої земляки, із цим чудовим святом, – звернувся до людей Володимир Бедриківський. – Чорна борщівська сорочка полонила світ, про неї пишуть книжки, їй присвячують пісні, а про Борщівщину знають далеко за межами України. А це значить – що завдяки старанням небайдужих людей, організаторів свята, творчої інтелігенції, вона отримала друге життя. Яким сьогодні гарним був Борщів! Він потопав у розмаї вишиванок і усмішок дівчат, які вдягнули бабусині сорочки.
Наприкінці концерту Володимир Володимирович отримав подарунок від імені жителів міста –сорочку, яку спеціально для нього вишила місцева майстриня. На згадку, на добро, на добру пам`ять про наш Борщівський край і його жителів.
Марина Зорич