На Тернопільщині продовжуються кулуарні торги за владу. Політики шукають комбінації для того, щоб гарантувати собі владу і посади.

Василь Деревляний вчасно подає податкові деклараціїУ непростій ситуації опинився президентський блок. Формально політсила Порошенка отримала найбільшу кількість мандатів в облраді та частині райрад. Але цього бракує, щоб обрати своїх голів та розподілити по посади. Наразі Барна не може на власному людському ресурсі ні стати головою ради, ні розставити своїх людей на чолі райрад.
Натомість опозиційні до Барни “Свобода” і “Батьківщина” сумарно мають більше голосів, ніж БПП, практично в кожній раді. В окремих районах це дозволяє сформувати двопартійну більшість. Однак в обласній раді – голосів для цього недостатньо. Потрібно шукати компроміс з меншими фракціями. Ще одна проблема – пошук компромісу між лідерськими амбіцями Сиротюка і Деревляного. Кожен з них хоче бути головою і не визнає права іншого.
Очевидно, через це Деревляний шукає інші шляхи для посилення позицій “Батьківщини”. Зокрема, як стало відомо з неофіційних джерел, керівник тимошенківців пішов на сепаратні переговори з командою Барни. У Деревляного готові підтримати очільника області на посаду голови обласної ради, якщо той виконає дві умови. Умова перша – посада першого заступника голови облради бронюється за Деревляним. Умова друга – перед переходом в раду Барна покладе виконання обов’язків голови ОДА на Івана Крисака.Така ситуація вже була. Після відставки Сиротюка майже 4 місяці формально керував областю Крисак, а неформально влада переходила до команди Барни-Заставного. Зараз для керівника області ситуація ще краща. Крисак буде одинаком, оточеним людьми Барни, який наглядатиме за ним з крісла голови облради. Крім того, уклавши пакт про співпрацю з “Батьківщиною” Барна позбудеться головного болю щодо розподілу посад у райрадах. За великим рахунком йому важливо прилаштувати на посади в районах кілька близьких осіб. Зокрема, принциповими для нього є посади голів Чортківської, Гусятинської, Теребовлянської, Тернопільської, Кременецької, Збаразької та Підволочиської райрад. Решта місцеві порошенківці готові віддати своїм тимчасовим союзникам.