Депутати обласної ради прийняли звернення до керівництва держави щодо повернення Почаївської Свято-Успенської лаври до державного історико-архітектурного заповідника.

Затвердивши порядок денний, депутати розпочали розгляд питань. Першим народні обранці розглянули і затвердили Звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Премєр-міністра України Яценюка А.П. щодо скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №438-р “Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври”. У зверненні, зокрема, йдеться: “Цілеспрямовано перетворюється в осередок антиукраїнства та міжконфесійної неприязні одна з духовних святинь українського народу – Свято-Успенська Почаївська лавра. Прикриваючись ярликом “канонічності”, УПЦ Московського патріархату намагається русифікувати український народ, сприяючи окупантові… Тенденції антиукраїнської позиції підсилилися у звязку із прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження від 17 липня 2003 року №438-р “Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври”. У грудні того ж року урядом Януковича відбулася передача комплексу споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського партірхату, про що укладений договір між держбудом та Свято-Успенською Почаївською лаврою. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року. Такі дії Януковича мали на меті знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву. Українські християнські центри – Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво-печерська лаври, Софія Київська – це духовне багатство українців… З огляду на зазначене ми, депутати Тернопільської обласної ради, повторно звертаємося до Вас та вимагаємо скасувати розпорядження Кабінету міністрів України від 17 липня 2003 року №438-р “Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври” та повернути попередній правовий статус”.

Також депутати прийняли звернення до Президента України Петра Порошенка щодо відновлення історичної справедливості та повернення Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Герой України (посмертно).

Ще одне звернення підтримали депутати – до Президента України, голови Служби безпеки України, міністра закордонних справ щодо звільнення патріота України Миколи Карпюка з російського полону.