Запланувати у бюджеті на 2012 рік певну суму грошей для потреб депутатів міської ради обраних за мажоритарними округами. Із такою пропозицією виступив на сесії міськради депутат Петро Ландяк.

– Я думаю, що таку потребу відчуває кожен депутат, який закріплений за округом. Така практика була у попередніх каденціях за Левківа і Кучеренка. За Левківа виділяли 30 тисяч гривень. Якщо взяти і проіндексувати сьогоднішні ціни, то я бачу як мінімум 50 тисяч було б добре, якби ми на кожен округ, кожному депутату відвели, – пояснив народний обранець.

Використовувати кошти Петро Ландяк пропонує на дрібні питання. Наприклад, поставити одну-дві опори, відремонтувати дах тощо. Головними розпорядниками коштів будуть управління і відділи міської ради, які розроблятимуть відповідну документацію. Але остаточне погодження надаватиме саме депутат. Ідею про виділення коштів для потреб округів вже підтримало десятеро депутатів-мажоритарників.

– Наразі під цим вже підписалися усі депутати-мажоритарники, крім Цимбалюка. Його не було на попередній сесій і немає сьогодні. Зі Смакоузом я попередньо говорив по телефону, він погоджує і підійде підпише. Депутати-свободівці, я розумію, що будуть приймати рішення окремо, – зазначив Петро Ландяк.

Свою думку до такої пропозиції висловив міський голова. За його словами, така ідея ставить депутатський корпус у нерівні умови. Адже, крім мажоритарників, у раді є і 30 депутатів-«списочників».

– Завтра з їхнього боку буде незадоволення, чим вони гірші від інших, і чому нам такі суми не виділяються. Тому давайте до бюджетної сесії разом подумаємо, порадимося і зважено приймемо правильне рішення. Цього року ми виділяли всім однакову суму. Десь була якась певна рівність. Зараз ми когось поставимо у кращі умови, а когось у гірші, – вважає Сергій Надал.

Опрацювати дану пропозицію депутати мають до наступної сесії. За попередніми даними, у п’ятницю Верховна Рада планує приймати бюджет на 2012 рік. Якщо парламентарі це зроблять, то орієнтовно 5 січня у Тернополі відбудеться бюджетна сесія.