Депутат Тернопільської обласної ради з фракції ВО “Свобода” Мирон Кузик, який проживає неподалік Малашівського сміттєзвалища, на сьогоднішній сесії заявив про нестерпні умови, в яких проживають жителі довоколишніх сіл.

– Люди здихати будуть скоро, якщо робота так вестиметься, там диму повно, сміттєзвалище регулярно горить. Пропоную визнати роботу екологічної інспекції і Владислава Стемковського (заступника міського голови з питань ЖКГ) незадовільною і поставити питання щодо міри реагування аж до звільнення. Хай працюють десь інде, якщо не можуть навести лад,- емоційно заявив Мирон Кузик.

В свою чергу заступник начальника Держекоінспекції Юрій Рослий підтвердив, що сміттєзвалище в Малашівцях систематично горить і це впливає на здоров’я жителів навколишніх сіл.

– Причини загорання – не підпал, а невиконання умов проекту рекультивації. Замість пересипання шарів сміття відсівом, відходи складують без цього. За три роки нічого щодо рекультивації не зроблено, тому влітку там постійне задимлення або пожежі. 21 липня ми надіслали лист в міську раду із переліком заходів, які невідкладно потрібно провести, щоб нормалізувати ситуацію на звалищі. А загалом цей полігон треба закривати, а ділянку узаконювати і проводити її рекультивацію,- сказав Юрій Рослий.

Дискусія з приводу Малашівського сміттєзвалища в залі облради тривала близько години.

– Витнні в цьому питанні мають бути покарані, а екоінспекція має вжити оперативних заходів щоб припинити диміння, бо від нашого говоріння ця проблема не вирішиться,- підсумував голова облради Василь Хомінець. Він також дав протокольне доручення звернутися до голови облдержадміністрації з пропозицією запросити екологічну інспекцію на колегію ОДА для детальнішого звіту по Малашівському сміттєзвалищі.

Джерело: 0352.ua