Сьогодні відзначається 7-ма річниця початку “помаранчевої” революції. Президент Віктор Ющенко своїм указом офіційно визначив 22 листопада – Днем свободи. У різні роки цю дату святкували по різному. Перші річниці супроводжувались гучними і масовими заходами. Сьогодні – більшість політиків воліють зібратися у вузькому колі. Та й не всі тодішні учасники «помаранчевих» подій 22 листопада вважають якимось особливим днем чи навіть більше – святом. Представники тернопільського політикуму річницю «помаранчевої» революції відзначать хто як.
.
Ярослав ДЖОДЖИК (УНП): «Революція завжди лише дає шанс. І в цьому сенсі, безумовно, революція відбулась, бо вона нам дала шанс, вона підтвердила ті духовні можливості, які є у нашому суспільстві. Ми теж будемо святкувати в себе, не велично, а у своєму колі. Якщо ті цінності, які ми захищали на цьому майдані, для когось є реальними ціннісними речами, безумовно, він повинен відзначити особисто для себе це свято».
Володимир БОЙКО («Батьківщина»): «Я думаю, що в цей день варто, перш за все, кожному згадати те, заради чого боролися. Боролися, але мети не досягли. Чи варто святкувати це сьогодні, як якесь визначне свято, я не переконаний».
Наталія МІХНО (партія «УДАР»): «Ми будемо святкувати День свободи. З цієї нагоди проведемо у Тернополі акцію».
.
Олег СИРОТЮ,К («Свобода»): «Якщо говорити про день свободи, то потрібно сказати, що це є день згадки про революцію, яка не досягла свого результату. Тому для кожного українця, для кожного громадського чи політичного діяча, це якраз момент робити висновки. І так само для більшої частини людей нашої країни, які вірили у зміни, котрі не були реалізовані якраз через те, що політики сходили з того, що обіцяли.
Петро ЛАНДЯК («Громадянська позиція»): «В цей день ми не отримали реальних результатів. Але народ став іншим. Ми цього не бачимо. Але народ поставити на коліна вже не можливо, а це є головне. А те, що він не бачить лідерів, те, що немає кому довіряти, те, що подібні рішення на кшталт нового закону про виборів народних депутатів приймаються кулуарно, без пояснення – це підсилює цю недовіру».