Тарасу Білану не дають спокою лаври АзароваЗапровадити відрахування з чоловіків, яким виповнилося 25 років, однак у яких немає дітей, закликала керівництво держави Тернопільська міська рада.

Про це йдеться у відповідному зверненні депутатів до Президента України, голови Верховної ради України та прем’єр-міністра України, прийнятому на сесії міської ради з ініціативи секретаря ради Тараса Білана.

– Ніхто зараз про це не говорить, але скоро ми зіткнемося з проблемою невиплати пенсій, – каже він. – Бо пенсіонерів буде багато.  Натомість молодих людей, які б могла платити пенсійні відрахування, – недостатньо. Наразі ми маємо бомбу сповільненої дії. Зараз є всі тенденції до виродження нації, а завершиться це тим, що нашу територію заселять інші народи.

У зверненні депутатів вказано, що Тернопільська міська рада глибоко стурбована зменшенням кількості населення України з 52,2 млн. осіб на кінець 1993 року до 45,8 млн. осіб. на липень 2010 року) або приблизно на 7 млн. чоловік.

Також наводяться дані, що на сьогодні темпи зменшення чисельності населення в Україні одні з найвищих в Європі – 0,8-1,1% на рік. А за прогнозами американської дослідницької організації Population Reference Bureau чисельність населення України в найближчі  40 років скоротиться на 10 млн. чоловік.

«За даними експертів, в 2050 році чисельність скоротиться до 35,3 млн. чоловік. Причиною такого зниження є невисока народжуваність», – переконані депутати.

Відтак вони закликали винести та прийняти законодавчі акти, що стимулюватимуть  збільшення народжуваності.

«Зокрема пропонуємо ввести обов’язкові відрахування з осіб чоловічої статі , яким виповнилось 25 років, і які до цього часу не виховують хоча б однієї дитини  в розмірі не менше 6% від заробітньої  плати», – йдеться у зверненні.

Спрямувати отримані кошти депутати міської ради пропонують на потреби дитячих будинків, дитячих садочків, шкіл.