Каналізаційні стоки з Тернополя, де живе більше 200 тисяч людей, кілька днів без очистки спускають в річку Серет, – пише Gazeta.ua.

Невідомі хімікати, які спустило в каналізацію одне з підприємств міста, вбили активний мул ― мікроорганізми, які проводили бактеріологічну очистку стоків на відстійниках.

Правоохоронці шукають підприємство – забрудника. В той же час у ріці масово загинула риба. В найбільшому райцентрі області – Чорткові, що на 70 кілометрів нижче по течії Серету, закрили водозабір.

“Традиційно, близько 80% населення Чорткова отримує воду напряму з Серету – очищену і хлоровану. В п’ятницю спеціальна комісія заборонила використовувати цей водозабір. Місто отримує воду з альтернативних, захищених водозаборів”, – розповідає еколог з Чорткова, керівник ЕГО „Зелений світ” Олександр Степаненко.

Попри те, що скид хімікатів у Серет стався в перших числах травня, чортківчани, які пили воду з нього, не відчували змін якості водопровідної води.

“Ні на запах, ні на смак змін відчутно не було. Я думаю та кислота чи луг, яку скинули в Тернополі, до нас і не дійшла – вона свою роботу зробила одразу. Зате зараз через зруйновані очисні споруди Тернопільського водоканалу, в нашому місті з річки йде неприємний запах. Помітно, що вода брудна, а всі каналізаційні стоки з Тернополя в річку йдуть неочищені”, ― каже Степаненко.

Читайте на цю тему: