У Тернополі частково зруйнувалося перекриття технічного поверху одного з багатоквартирних будинків на вулиці Лучаківського. Інцидент трапився 4 травня близько 23 години. Мешканці будинку розповідають: саме готувалися до сну, коли почули дивний гуркіт.

Лило Василь, Надал Сергій«Чоловік почув сильний стукіт. Наче як сніг з даху падає. Два рази це було. Він сказав, що, напевно, щось на балконі. Пішов на балкон, подивився – там нічого нема. Прийшов в кімнату, почув, що сусід вибіг з кімнати. Він сказав, що почув цей стукіт, і в них з вентиляції пішли порохи в кімнату. Тоді вони вийшли з чоловіком на дах, і побачили, що плити з’їхали вниз», – розповідає мешканка будинку на вул. Лучаківського, 7.

Ця ситуація, розповідає жінка, мешканців будинку неабияк налякала.

«Дітей побудили, взяли з собою документи і повезли дітей до родичів. Зараз намагаємося вирішити ту проблему, щоб нам якось зробили той дах… Зараз діти у родичів, але буквально до тижня часу. Потім якось далі треба жити», – бідкається жінка.

Багатоповерхівку звели близько 26-ти років тому. Перебуває вона на балансі будівельної компанії.

«10-12 сантиметрів така є несуча опорна частина, сталося розмокання цегли і панелі опустилися. Вони не впали, вони опустилися одною несучою частиною. Виселяти людей не потрібно. Панель, яка опустилася, вона не дійшла до несучою панелі нижньої», – пояснює генеральний директор будівельної компанії Василь Лило.

Відремонтувати пошкодження в будівельній компанії обіцяють приблизно за тиждень. Разом з тим, запевняє Василь Лило, обстежать та підсилять й інші такі опорні частини.

Обслуговує будинок ЖЕК, який підпорядковується тому ж будівельному підприємству. Там, каже Василь Лило, і шукатимуть винних.

«Все-таки, я вважаю, що воно сталось внаслідок намокання тої несучої частини, яку, відповідно, зрізало. Буде відповідна комісія мною призначена, і будуть зроблені висновки, будемо шукати винних. Але від того люди не постраждають. Ми вже приступаємо до роботи», – запевнив Василь Лило.

Натомість, міський голова Тернополя Сергій Надал причинами інциденту називає недоліки в проектуванні та при будівельних роботах.

«Починаючи з ночі, від дня поступлення дзвінка на телефон ДСНС від людей, тут працює робоча група, яка виїхала обстежити ситуацію, що сталася. Будівельники почали вже тут працювати. Проведено обстеження, встановлено причину, чому пішов зсув панелі. Неправильно було зроблено проектування. Неправильно зроблені будівельні роботи. Тому що вже сьогодні навіть видно, що ті місця, на яких трималися плити, недостатньо укріплені. Самі плити не такої величини, якої б мали бути. Тобто, ми сьогодні пожинаємо плоди тої безгосподарності, яка була проведена раніше», – запевнив міський голова Сергій Надал.

За словами Сергія Надала, міське управління архітектури отримало доручення обстежити й інші будинки подібної конструкції – щоб подібне не повторилося знову.

Джерело: ІНТБ

[youtube1]fzIyXm9NukU[/youtube1]