Офіційна парламентська газета “Голос України” надрукувала список народних обранців, які попросили і отримали з бюджету чималу компенсацію за проживання в столиці. До нього потрапили і “слуги народу” з Тернопільщини.

БойкоЗазвичай парламентарії круглий рік проживають в готелі “Україна”. Номер закріплюється за ними у час, коли немає сесійних засідань, адже там зберігаються особисті речі та важливі документи. Скільки ж коштує життя-буття тернопільського депутата в Києві?

Сайт готелю пропонує різні класи кімнат, найдешевша з яких вартує 690 гривень. У сумі за рік набігає чималенька сума у 250 000 гривень! Народні депутати отримують квитанцію і пишуть заяву до апарату Верховної Ради з вимогою компенсувати їх витрати. Виходить, пани Бойко, Деревляний, Стойко в 2013 році обійшлися платникам податків у майже один мільйон! І це тільки проживання. Ще нардепи користуються пільгами при проїзді у громадському транспорті а також безплатно пересуваються країною поїздами та літаками, не кажучи про зарплатню, яка з надбавками за роботу в комітетах, знання іноземних мов та інші вміння складає не менше 20 тисяч гривень на місяць.

Якщо Володимир Бойко обраний вперше, то Іван Стойко “трудиться” законодавцем трете скликання поспіль. Під час першої каденції він вже отримав чималу компенсацію з бюджету на придбання квартири. Це не завадило йому вимагати для себе компенсації знову. У списку жадібних до державних грошей політиків опинився і лідер фракції Партії регіонів, якого підозрюють у сепаратизмі Олександр Єфремов.

Інші політики, які представляють Тернопільщину – Олексій Кайда, Михайло Апостол та екс-нердеп Олег Сиротюк заяв про компенсацію коштів на проживання не подавали.

За даними столичних ріелторських агенцій оренда однокімнатної квартири неподалік станції метро вартує приблизно 500 доларів США. Орендар може отримати квитанцію про оплату. Навіть при курсі 11 гривень за долар річна оплата становитиме 60-70 тисяч гривень, що утричі менше готельного номеру в “Україні”, та хіба можуть депутати відмовитися від безкоштовного задоволення пожити на центральній площі країни?

Примітка: Згаданий в статті раніше депутат Головко є однофамільцем Михайла Головка з Тернопільщини. Депутат-свободівець з Півночі області за коштами на проживання не звертався.