Голові Тернопільської обласної ради Олексію Кайді порвали одяг сьогодні під час заходів до Дня перемоги у Львові.

Як ми повідомляли, він розповів УНІАН, що приїхав на святкування Дня Львова і коли побачив дії, які чиняться біля пагорба Слави, намагався захистити людей, яких били.

За словами Кайди, йому розірвали куртку і, незважаючи на те, що поруч були депутати Львівської обласної ради, їх не пропустили до пагорба Слави, застосовуючи силу до людей, які стояли за кордонами міліції, поза пагорбом Слави.

За інформацією ВО “Свобода”, у Львові на пагорбі Слави під час проведення комуністами акції до Дня Перемоги працівники міліції побили партійців та молодь.

Як повідомив УНІАН голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, його під час цих подій на місці не було, однак йому зателефонували і повідомили про те, що відбувається побиття людей міліцією.

«Коли я приїхав на місце події, я побачив закривавленого чоловіка, якого вели вже попід руки. Мені повідомили, що кілька людей – серед них представники «Свободи» – доставлені з травмами у лікарню. Це все наслідок дій працівників міліції. Було рішення обласної ради про заборону вивішування червоних прапорів. Однак сьогодні ми побачили, як у Львові під прапорами Компартії Радянського Союзу розгортають червоне полотнище. На жаль, дії, які тут відбулися, свідчать про умисел між владою, правоохоронцями і представниками політичних сил. Ми на сесії обласної ради дамо гідну оцінку сьогоднішнім подіям 9 травня у Львові, коли затримували, били людей, і люди у лікарні, а на пагорбі розгортали червоні знамена», – заявив Панькевич.

Як зазначив Панькевич, активісти «Свободи» виїжджають у лікарні, куди доставлено постраждалих, а також мають намір з’ясувати в начальника Львівського міського управління внутрішніх справ Михайла Курочки, чи було складено протоколи стосовно порушників, які провели акцію під червоними прапорами всупереч судовому рішенню. ВО «Свобода» вимагатиме від правоохоронців дати об’єктивну оцінку сьогоднішнім подіям у Львові.