У фіналі “Євробачення-2011”, що відбувалося у німецькому місті Дюсельдорф, представниця України Міка Ньютон співала пісню “Angel”.

.

Ангел виявився прихильним для нашої співачки. Спочатку за результатами голосування вона змогла відібратися топ-10 у півфіналі, а в фіналі навіть певний час боролася за перше місце, але в кінцевому результаті посіла четверте місце. Переможцями “Євробачення-2011” став дует з Азербайджану.  Цікаво, що частиною виступу стали унікальні живі малюнки  на піску у виконанні української художниці, переможниці шоу “Україна має талант” кримчанки Ксеніі Симонової.

Нагадаємо, що Міка Ньютон – це сценічне псевдо уродженки містечка енергетиків Бурштина Оксани Степанівни Грицай. У 2000 році вона перемогла на пісенному конкурсі “Кришталевий жайвір” в Тернополі. Це стало одним з важливих моментів на початку її карє’ри. Локомотивом, який вивіз Міку Ньютон на вершину успіху став продюсер Юрій Фальоса, який до того “розкрутив” Ані Лорак.

Відбір на Євробачення співака від України цього року супроводжувалося скандалом (як завжди). Команду Міки звинуватили у накручуванні голосів під час голосування. З деяких телефонних номерів надходили сотні смс на підтримку співачки. Однак, технічно це не суперечить умовам конкурсу.

Перед  півфіналом і фіналом букмекери  та музичні спеціалісти в один голос запевняли, що представниця України до фіналу не потрапить. Вокал не є найсильнішою стороною панночки з Бурштина, а пісня не вирізняється оригінальністю. Європейській публіці, однак все сподобалося. Так що Україна виборола  пристойне місце у суботню ніч.

Цікаво, що старша сестра Оксани – Лілія Грицай військова у званні старшого лейтенанта.

Незважаючи на галичанське походження 90% пісень Міки Ньютон – російськомовні. Більше того, перед поїздкою співачка разом з новим продюсером Дмитром Нагорним побігли за благословенням …. до керівника Московської Православної церкви в Україні Володимира Сабодана. Така от дівчина з бандерівського краю.

Амадей Музичний