Письменниця з Нью-Йорка Марія Шунь зустрілась із тернопільськими авторами.

.

Досвідом і творчими здобутками, яких у доробку вже чимало, поділилась із письменниками та поетами у Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Марія Шунь. Родом ця поетеса, перекладач, етнолог із Львівщини, проте з 1995 року живе в Сполучених Штатах Америки, – повідомляє телеканал TV-4.

Понад п’ятнадцять років Марія Шунь мешкає у Нью-Йорку, проте залишається однією з ключових фігур у сучасній українській літературі. Її творчий доробок складається з низки газетних та журнальних публікацій і близько десятка поетичних збірок. Пише на різні теми, проте в останні роки – більше про екологію, зокрема, у центрі уваги поетки зараз – львівська річка Полтва.

– Здебільшого я пишу таку урбаністичну – нью-йоркську поезію, а через те, що мене та Полтва стала страшенно боліти, аби хоч трішки їй посприяти і визволити її з того страшного колектора, де вона вже протікає як каналізація 110 років, то я і написала цілий цикл історичних поезій, де, власне, вся передісторія Полтви – конкретні люди, – розповіла Марія Шунь.

У літературно-науковій розвідці про Полтву, упорядником якої є Марія Шунь, зібрано найрізноманітніші – екологічні, наукові, поетичні та прозові – тексти про ріку у Львові. Проблема справді є, каже авторка, адже ріка протікає під бруківкою і неприємний запах від неї у місті стоїть роками.

– Полтва болісно забивається у щурячий куток і не має чим дихати, урочисто котить собі на фундамент Сізіфів камінь головний архітектор з Горгон, головний піскарбій солов’їної шахівниці – так, панове, справа у дусі – від духа того забивається ніс, – ділиться наболілим авторка.

Збірник про Полтву також включає світлини давнього та сучасного Львова, річкову картографію міста. А укладався він з метою звернути увагу суспільства на проблеми екології, які в Україні зараз – дуже актуальні.