Про процес затримання організаторів Helix та розслідування справи розповів начальник Тернопільського обласного управління Національної поліції у середу, 7 грудня.

Кримінальне впровадження за статтею 190 частиною 4 – це шахрайство в особливо великих розмірах, а також статтею 209 частиною 2 – це легалізація коштів здобутих злочинним шляхом відносно представників підприємства ТОВ Helix Capital Україна порушили 18 січня 2016 року. Про це пише “20 хвилин“.

– На той час до нас не було жодного звернення від тих людей, які вкладали гроші в це підприємство, – каже начальник Тернопільського обласного управління Національної поліції Олександр Богомол. – Але ми розуміли, що ця фінансова піраміда скоріш за все буде такою як і усі попередні.

Почали з документування діяльності керівного складу цього підприємства, каже пан Богомол.

– На жаль, реформування нам не дало можливості швидко це робити, кілька місяців ми, скажемо так, боксували, – пояснює начальник. – Бо у нас не було можливості проводити оперативно-пошукову діяльність, деякі сліді дії на початку року. Активізувались ми в травні-червні і побачили, що піраміда справді є направленою на те, щоб незаконно заволодіти коштами людей.

Проблеми у піраміди почались у квітні, а влітку у поліцію почали надходити скарги від людей про те, що вони не отримують дивіденти, їм не повертають кошти.

– Спочатку цих скарг було кілька, ближче до осені уже з десяток, – продовжує Олександр Богомол. – А на сьогодні – три мільйони збитків. Ми проводили обшуки, затримали трьох осіб, вони взяті під варту. Вчора, 6 грудня, керівник фінансової установи був випущений під заставу в 5 мільйонів гривень. Суму застави визначив суд. Зараз він перебуває у Києві під електронним засобом контролю.

Два інших підозрюваних перебувають від вартою. Два з половиною мільйони та мільйон гривень визначеної застави за них поки не внесено.

– За останніх два дні поступило близько 20 заяв від громадян,які також були обдурені цією шайкою, – повідомляє Олександр Богомол. – Також є звернення і від потерпілих з інших областей. Знаю, що були дзвінки з Одеси, Хмельницького. Поки ми домовились таким чином, що ці дзвінки фіксуватимуть там, по-областях, документуватимуть і відправлятимуть матеріали до нас.

Затримати відразу трьох організаторів піраміди правоохоронці не могли близько місяця. Бо, як зазначив пан Богомол, потрібно було, щоб усі троє одночасно були в Україні.

– А виходило так, що то одного немає, інший поїхав, але ми знайшли той момент, щоб усіх разом затримати, – продовжує чоловік. – Щоб потім не було питань, що когось випустили, хтось десь за кордоном. Ми провели обшук у Києві, Хмельницькому по місцях проживання затриманих. Вилучено значні суми коштів, авто, банківські картки, на всі рахунки накладено арешт. Поки не можу озвучити суму, яка є на рахунках, але найближчим часом ми матимемо точні дані і зможемо це повідомити.

Наразі озвучили лише те, що накладено арешт на ноутбуки, значні суми коштів у гривнях та в іноземній валюті. Також на дві квартири у Києві, одну у Ковалі та одну у Хмельницькому. Два будинки в Хмельницькому. Авто Cadillac, Bentley, Mercedes, Volkswagen Transporter. Та близько 30-ти грошових рахунків у банках.

– Я надіюсь, що найближчим часом ми отримаємо інформацію від усіх осіб, які постраждали від цієї фінансової піраміди і зможемо оцінити, які були обʼєми, – каже пан Богомол. – Бо піраміда працювала дуже вишукано, людей затягували дуже витончено. Всі ви бачили, які були презентації у них, але, на жаль, це все була мильна бульбашка.

Підприємство на яке посилалась піраміда, про яке розповідали її засновники мало капітал в 451 фунт стерлінгів, каже пан Олександр Богомол. Інформацію про діяльність цього підприємства правоохоронці отримали з-закордону.

– Ми дуже довго добирались до самої верхівки піраміди і, коли вже документування цієї злочинної діяльності підтвердило те, що організатори знають, що за ними бульбашка і все одно закликали людей нести гроші, то лиш тоді цей факт дав можливість затримати їх, – додає чоловік. – Ми хочемо якомога швидше провести це розслідування і направити справу до суду і просимо, щоб потерпілі звертались до нас.

Бути обережними і пильними тернополян та жителів області просить і радник Міністра Внутрішніх справ України Іван Стойко.

– Ми закликаємо людей бути обачними і не піддаватись на такі спокуси, – каже Іван Стойко. – Бо не може бути 100 чи 200% прибутку в будь-якого нормального підприємства чи бізнесу. В неспокійний час аферистів завжди багато і повірте ми такого бачимо багато. Бандити є повсюди, а особливо грузинська мафія – це квартирні злодії. Жителі Тернопілля повинні бути дуже обережними.