Підробка рішень загальних зборів реорганізованих колективних господарських підприємств, проектів роздержавлення земель, фальшиві виписки з рішень сесій сільських рад,  незаконне вилучення з постійного користування земельних ділянок… Це далеко не повний перелік злодіянь, до яких вдаються земельні махінатори на Тернопільщині.

Лише за минулий рік правоохоронцям вдалося перешкодити незаконним оборудкам із земельними ділянками загальною площею у понад 560 гектарів. Водночас, як розповів начальник обласної міліції Федір Бортняк, на земельних злочинах процвітає і хабарництво. Зафіксовані торік міліціонерами факти вимагання хабарів були найчисленнішими за всі роки існування тернопільської міліції.

Січень цього року виявився теж врожайним для правоохоронців. Голова однієї з сільських рад у Борщівському районі підробив рішення загальних зборів пайовиків про їхню ніби то добровільну відмову від паїв. І вже навіть встиг розподілити майже три гектари землі між бізнесменами, які були готові за це відповідно «віддячити». Втрати від такої оборудки, каже Федір Бортняк, склали понад 8 мільйонів гривень.

Аналогічний злочин скоєний і в Козівському районі. Тут голова сільради прагнула заволодіти таким чином майже тридцятьма гектарами земельних угідь, вартість яких майже три мільйони гривень.

У обох випадках проти зловмисників порушені кримінальні справи.