Заява Віктора Януковича під час виступу в Університеті Брунею про те, ніби він без папірців читав лекції студентам Академії державного управління і заснував там спеціальність «менеджмент інвестиційного проектування», зайняла перше місце в рейтингу першотравневих жартів представників української влади.

Конфіденційний рейтинг, укладений Національним інститутом стратегічних досліджень і підписаний його директором, потрапив сьогодні у розпорядження прес-служби «БЮТ-Батьківщини».

Він складений на підставі заяв, зроблених високопосадовцями напередодні першого квітня.

Крім заяви Януковича про лекції та його плідну роботу на посаді професора, до рейтингу також потрапили:

– Зізнання художнього керівника Донецького національного академічного театру опери і балету ім. Солов’яненка Вадима Писарєва, ніби Віктору Януковичу і його дружині близьке балетне мистецтво: «Балет для них дуже близький, вони, дійсно, вже не дилетанти у цьому мистецтві, а розуміються (на цьому мистецтві)».

– Заява Януковича на сінгапурсько-українському бізнес-форумі про те, що показники зростання ВВП в Україні за підсумками 2011 року будуть одними з кращих у Європі. «Сьогодні ціла низка авторитетних світових експертів очікує, що у поточному році Україна матиме одні з найкращих показників зростання валового внутрішнього продукту на континенті» – пожартував президент в Сінгапурі.

– Жарт Миколи Азарова на останньому засіданні уряду про те, ніби ціни на продукти харчування в Україні найнижчі у Європі. «Мільйони наших громадян бувають за кордоном і знають, що у Німеччині, Франції, Італії, Туреччині, за окремим виключенням, продукти – значно дорожчі… Що відбувалося минулого року із країнами в єврозоні? Вартість хлібу і молока у країнах Східної Європи виросла більше, ніж на 20%… Це говориться не на виправдання уряду. Це – констатація ситуації, яка є у світі».

– Грайлива заява прем’єра на міжнародному саміті у Стамбулі про нібито рекордне зростання українського ВВП протягом найближчих років і, як наслідок, «покращення життя» українців через десять років: «Ми орієнтуємося на те, що протягом найближчих десяти років ми будемо мати темпи економічного розвитку від 7% до 10%, що дозволить нам вже через 10 років значно покращити життя наших громадян і реалізувати безліч інфраструктурних проектів».

– Слова Януковича про особисту зацікавленість в існуванні в Україні вільних незалежних ЗМІ. «Глава держави зацікавлений у тому, щоб в Україні вільно видавалися будь-які друковані та електронні ЗМІ, незалежно від їх ставлення до влади, а також ідеологічного спрямування» – повідомила прес-служба президента у зв’язку з подіями довкола «Газети по-киевски».

– Коментар глави СБУ в інтерв’ю «Комерсанту» про те, що в Україні цензури немає, а якщо і є, то тільки в Інтернеті, та й то на представників влади: «Цензури в країні немає. Більше того, якщо говорити про інтернет-середовище, то там, я б сказав, є цензура на представників влади».

– Вимога Януковича до Могильова припинити здирництво по відношенню до громадян з боку міліції та ДАІ. Президент, зокрема, театрально обурився, що вартість окремих послуг, що надаються ДАІ протягом декількох хвилин, сягає половини місячної заробітної плати лікаря чи вчителя.

– Обіцянка прем’єра Азарова піти у відставку, якщо не вдасться забезпечити економічне процвітання України. «Якщо наш уряд не забезпечить сталий економічний розвиток країни і зростання добробуту наших громадян – я за це крісло не тримаюся» – запевнив чинний глава уряду.