У неділю, шостого березня, у християн – Прощена неділя.

Як повідомляє телеканал TV-4, цього дня в церквах на літургії читатимуть Євангеліє, де говориться про прощення образ ближнім, без чого не можна отримати прощення гріхів від Господа, про піст, і про збирання небесних скарбів. У Прощену неділю, останній раз перед Великим постом, вживається непістна їжа, за винятком м’яса, від якого християни відмовляються вже з початку Масниці. Вже в понеділок, сьомого березня, почнеться Великий семитижневий піст, який триватиме до Великодня.

Прощену Неділю, в народі ще називають днем пробачення. Цього дня люди традиційно ходять до родичів і висловлюють шану батькам. При цьому говорять «прости мені», а у відповідь чують «Бог простить – і я прощаю». Після цього можна приступати до Великого посту з доброю душею, зосередитися на духовному житті, з чистим серцем зустріти Великдень.

– Церква заохочує напередодні Великого посту, в неділю, щоб ми проаналізували наше життя. Поглянули в глибину нашого серця, чи ми дійсно гарно живемо зі всіма людьми. А якщо ні, то щоб ми використовували цей час, не тільки неділю, але й впродовж всього посту, прийти і перепросити. Навіть, якщо це не з нашої вини, задля нашої спокійної совісті та сумління, щоб ми могли випросити Бога прощення всіх наших гріхів та провин, – каже священик Катедрального Собору Тернополя отець Мартин.

У Прощену Неділю, прийнято ходити на кладовище, залишати на могилах млинці, молитися. Після прощеної неділі в понеділок, сьомого березня почнеться Великий піст – час приготування до Великодня – Воскресіння Христового. Священики закликають під час посту просити пробачення за гріхи, очистити душу і тіло.