На Прикарпатті взяли під варту жінку, яку оголосили у міждержавний розшук 12 років тому.

38-річну уродженку Тернопільської області до кримінальної відповідальності мали притягнути ще у 1998 році, повідомляє ЗІК. Саме тоді правоохоронні органи Польської Республіки порушили кримінальну справу щодо чотирьох громадян України. Трьох українців було затримано за обґрунтованою підозрою у скоєнні нападу з застосуванням насильства та газової зброї на власника автомайстерні у Зелено-Гурському воєводстві в Польщі. Зловмисники заволоділи майном потерпілого, а також двома автомобілями, які були власністю двох громадян України.

Відповідно до Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах, матеріали слідства правоохоронці Польщі передали в Україну. За вчинення розбійного нападу у складі організованої групи у серпні 1998 року Івано-Франківським міським судом було засуджено трьох осіб, а кримінальна справа щодо жінки, якій вдалося втекти з Польщі, була виділена в окреме провадження. На той час 25-річну обвинувачену оголосили у державний та міждержавний розшук. Крім того, суд дав дозвіл на затримання розшукуваної і доставку її в суд під вартою.

На початку цього року працівники карного розшуку таки здобули інформацію про жінку. Йшлося про те, ніби вона може проживати на півдні Європи. Припущення оперативників мали й обґрунтовані підстави: після відбуття покарання за скоєний у Польщі злочин саме туди подався чоловік розшукуваної.

За словами керівника Робочого апарату Укрбюро Інтерполу УМВС України в Івано-Франківській області Анатолія Візінського, за сприяння Інтерполу правоохоронні органи однієї з європейських країн встановили конкретне місце проживання жінки, якою цікавилася українська міліція. 25 червня цього року її затримали і утримували під екстрадиційним арештом, поки здійснювалася процедура екстрадиції в Україну. Кілька днів тому затриману передано в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності за співучасть у злочині 12-річної давнини. Наразі справу направлено на розгляд у суд.