Об’єднана опозиція візьме більшість у Верховній Раді на парламентських виборах у жовтні. Про це лідер об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив на форумі, який відбувся 12 травня у Києві. Тернопільську делегацію очолював голова обласної організації політичної партії «Фронт змін» Роман Заставний.

За його словами, після перемоги на виборах об’єднаної опозиції першочерговим стане прийняття кількох важливих політичних рішень. Зокрема, це ухвалення закону про імпічмент Президента, ліквідація Конституційного суду, прийняття закону про відкликання народних депутатів і депутатів всіх рівнів.

– Це те, чого очікують люди, і дає можливість всесторонньо контролювати діяльність народних обранців. Ще раз наголошую, народних обранців всіх рівнів, – пояснив Роман Заставний.

Ще одним важливим фактором є соціальна політика. В першу чергу, підвищення мінімальної заробітної плати до 2400 гривень. Та відміна так званих персональних пенсій.

– Пенсія буде визначатися із трудового стажу, а не місця перебування людини, в якому кріслі і де вона перебувала. Це найвища справедливість, яка має бути. Також прийняття у першочерговому порядку поправки, яка ініціювалася в грудні минулого року, на жаль, була відхилена, де йде збільшення пенсій на 334 гривні, що дасть можливість в значній мірі компенсувати видатки населення, які здійснюються на підвищені тарифи, які зростають практично на сьогоднішній день з кожним місяцем, – зауважив голова обласної організації «Фронту змін».

Крім того, передбачається спрощення податкової системи – зі ста податків залишиться тільки сім основних, та прийняття закону про так звану реприватизацію – одержавлення тих державних структур чи монополій, які на сьогоднішній день приватизуються за незначні кошти.

Говорячи про політичну складову Роман Заставний наголосив, що ті політичні сили, які прийняли рішення щодо вливання в об’єднану опозицію, зробили дуже важливий, в плані політичної зрілості, крок.

– За 20 років Незалежності, ми маємо перший раз такий випадок, коли представники політичних сил, не маленьких політичних сил, не з рейтингом в 1-2%, які мають там застереження щодо проходження двох, трьох чи п’ятивідсоткового бар’єру, проходять і об’єднуються заради якоїсь перспективи. Заради перспективи не власне своєї політичної, а виживання держави, – вважає головний «фронтовик» області.

Щодо стану справ усередині обласної організації, то там наразі відбувається такий собі «місячник» оновлення. Як неодноразово писали ЗМІ, після того, як «Фронт змін» на Тернопільщини очолив Роман Заставний, звідти начебто почали тікати люди.

– Ще раз, щоб кожен партієць подивився, витримає він це, чи не витримає. Я нікого не буду засуджувати. Буду просити вас, щоб ви не засуджували тих людей, які просто прийдуть і напишуть заяву, і підуть з партії. Є в кожного різні обставини, в кожного є свої мотивації, не всі витримують цей тиск. Не всі мають бажання брати участь у «військових» діях. Не всі розраховували, що буде настільки відкрита війна із владою. Можливо, хтось розраховував на більш комфортні умови. Нічого поганого в тому не бачу. Абсолютно. Вважаю, що це буде нормальне очищення. Мають залишитися тільки ті люди, які готові відстоювати в дуже жорстких умовах свою позицію і позицію свого народу. Не влади, – пояснив опозиціонер.

Роман Заставний також запевнив, що його колишній заступник Петро Гринчишин залишається членом партії «Фронт змін», а конфлікт між ними «виник» тільки в Інтернеті.

– Тут ми знову ж таки говоримо про елементи дискредитації і запуску таких різних інформацій в засоби масової інформації: замовні публікації, розміщення в інтернет-ресурсах статей. Прикро, що це не влада робить, а роблять ті люди, які б мали йти пліч-о-пліч і разом робити цю роботу, – вважає політик.

Щодо результатів майбутніх парламентських виборів, то об’єднана опозиція сподівається принаймні на Тернопільщині одержати до 70% голосів виборців. Хоча прізвища єдиних узгоджених кандидатів можуть оприлюднити аж перед самим висуненням. Однак до кандидатур мажоритарників обіцяють придивлятися дуже прискіпливо.

– Кожна із політичних сил, яка входить в об’єднану опозицію, має право вето по персональних людях, які вони вважають, не можуть представляти в цілому опозицію, в незалежності від позиції тієї політичної сили, яка висуває цю людину. Якщо буде прийнято рішення, що ця людина немає достатньо авторитету, що ця людина може дискредитувати в цілому не тільки свою політичну силу, а вже й об’єднану опозицію, будуть прийматися і такі рішення, – пообіцяв Роман Заставний.

За його словами, на сьогоднішній день висунуто до партнерів по об’єднанню вимогу, щоб по відношенню до тих людей, котрі є партійцями і активно співпрацюють з діючою владою, ставити питання про виключення їх з партії.

– Це дуже ризиковано напередодні парламентських виборів, ніби й  часу мало. Ми не повинні за собою цих людей тягнути і робити вигляд, що у нас все гаразд. Я свідомий того і не виключаю, що будуть виходи із партії дуже багатьох людей. І це буде сприйматися тільки, як очищення кожної з партій. Мають залишитися тільки сильні, – впевнений голова обласної організації.

Наразі «Фронт змін» на Тернопільщині запропонував таким своїм членам зробити це самостійно. У разі відмови – цих людей виключать з партії публічно. Депутатам-«фронтовикам», які за власним бажанням не складуть мандат, допоможуть це зробити через публічний осуд, розповіді про них у ЗМІ, біл-бордову кампанію. До слова, аналогічні радикальні кроки має зробити до неслухняних членів партії і партнер по об’єднанню ВР «Батьківщина».

А ось хто очолить виборчий штаб об’єднаної опозиції на Тернопільщині Роман Заставний не назвав. Але сказав, що швидше за все, це буде не він. Водночас, він особисто планує брати активну участь у виборчому процесі на місцевому рівні.