На Тернопільщині у річці Серет загинуло майже 5 тисяч рибин.

Про це Суспільному повідомив речник Нацполіції області.

“27 травня на лінію “102” надійшло повідомлення від екологічних служб, а також громадських активістів про те, що в річці Серет виявлено мертву рибу у великій кількості. На місце події виїжджали працівники поліції відділення №1, які підтвердили цей факт”.

За словами Сергія Крети, працівники поліції відібрали проби води з річки Серет, а також з технічної водойми Мишковицького спиртозаводу. Також були відібрані зразки риби для проведення експертизи.

“Після проведення експертизи буде з’ясовано, від чого загинула ця риба. Відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 236 ККУ. Це порушення екологічної безпеки. На місці події працівники поліції вилучили приблизно 5 тисяч особин мертвої риби. Це, в основному, карасі”.

Про результати експертизи повідомлять згодом, каже речник Нацполіції області.

Водночас у громадській організації “Скеля” зазначили, що працівники спиртозаводу вночі виловлювали і знищували загиблу рибу, аби “замести” сліди злочину.

“Масова загибель риби на р. Серет, поблизу спиртового заводу у с. Мишковичі Тернопільського району, від очевидців, саме спиртзавод став джерелом забруднення, внаслідок чого загинула риба, збитки завдані державі на декілька мільйонів гривень.
За даним фактом внесено відомості до ЄРДР триває розслідування.
PS. По даному факту у громадськості виникає чимало запитань, а саме, хто дозволив працівникам спиртзаводу вночі незаконно захоронювати (речові докази) рибу?
Після спілкування з керівником місцевої громади, стало зрозуміло те, що він явно намагається замести сліди злочину вчиненого працівниками Мишковицького спиртзаводу!
Далі буде…”
, – зазначили представники громадськості.