Лише на 50% наразі виконала Тернопільщина планове завдання під час четвертої черги мобілізації. Про це під час брифінгу 16 березня повідомив обласний військовий комісар Володимир Катинський. Нагадаємо, зараз триває другий етап четвертої черги мобілізації.

– Ситуація особливо не покращується, військовозобов’язані через різні причини не йдуть у військкомати, триває розшук багатьох, – каже він. Нагадаю, що оповіщення, збір і доставку мобілізаційних ресурсів мають здійснювати органи місцевого самоврядування з органими місцевої влади. Але все це здійснюється на неналежному рівні.

Справляються лише Кременецький, Шумський, Збаразький, Лановецький райони.

Органи місцевого самоврядування просто не розуміють завдань поставлених перед ними державою, продовжує пан Катинський.

– Нема повного усвідомлення того, що на території України йде війна, – каже він. – Як би не називалась – антитерористична операція, чи ще якось. Йде війна. Російські окупанти знаходяться на території України і ми маємо обороняти наш край. Тому хочу наголосити, що військовозобов’язані, які подані в розшук, рано чи пізно будуть знайдені, рано чи пізно будуть притягнуті до відповідальності. Тому йдіть у військові комісаріати.

– 26 тисяч мешканців області перебувають в розшуку за ухилення від мобілізації. Не розказуйте байок, що комусь не прийшла повістка. Тому що повістки виписані на всіх 100%, – продовжує Катинський.

– А яким чином здійснюється оповіщення, це питання до голів сільських та селищних рад, до керівників жеків, до мерів міст, – каже Володимир Катинський. – Якщо до когось не прийшли, а ви знаєте, що вас шукають, будь-ласка, приходьте у військкомат. З вами проведуть медобстеження, визначать вашу придатність і далі визначать, в який рід військ, чи який навчальний центр ви будете направлені.

Згідно з законодавством, оповіщення покладається не на працівників військкоматів, а на керівників підприємства, установ та організацій, керівників селищних та сільських рад, додає військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського комісаріату підполковник Сергій Гаврилюк.

– На жаль, цей обов’язок поки що не до всіх посадових осіб дійшов до свідомості, – каже він. – На сьогодні ми починаємо конкретну роботу щодо притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. На таких керівників будуть складені протоколи та винесені постанови. На сьогодні це – штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів. Це досить суттєвий штраф.

В Тернопільському районі створяють комісію з представників військового комісарату, райдержадміністрації та районного відділу міліції, додає пан Гаврилюк.

– Ці комісії будуть їздити і перевіряти стан роботи. Тому що в нас є деякі сільські ради, які на сьогодні не провели ні оповіщення, ані не призвали жодного військовозобов’язаного, – каже він. – До них треба приймати якісь міри. Тому що так не може бути, що одні виконують планове завдання на 100-200%, а інші сидять і чекають наступних виборів.

Джерело: “20 хвилин