У грудні тернополяни отримають рахунки від «Тернопільміськтеплокомуненерго» з новими розцінками. Адже з листопада вартість теплопостачання зросла для населення на 38,6%, а постачання гарячої води – на 36%.

Директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак пояснив, що основна причина зростання їхніх послуг – це подорожчання природного газу, холодної води та економічно обгрунтований рівень зарплати працівників підприємства.

– Тариф на централізоване опалення зріс із 30,50 гривень до 42,24 гривень за метр квадратний в місяць під час опалювального періоду, – повідомив Андрій Чумак. – Це тариф, розрахований на мінусові умови, тобто, якщо у мешканців будинку немає приладів обліку і маємо теплий листопад, то вартість опалення складатиме приблизно 20 гривень за метр квадратний. Ми цей тариф розраховуватимемо за спеціальною формулою: помножимо на різницю температур, яка була і скільки днів ми працювали. У листопаді тепло ми почали подавати тільки з 8 числа. Всі хто, має лічильники заплатять по факту використаного тепла, а для населення змінимо тариф у відповідності до погодних умов. Чим тепліше на вулиці, тим менше доведеться платити. У складі нового тарифу вартість газу складає 26,50 гривень, електроенергії – 2 гривні, податків – 8,50, плата банкам за збір платежів від населення – 25 копійок, зарплата – 2,80 гривень, ремонтні роботи – 93 копійки. Вартість гарячої води зросла на 36%. Із 72,67 гривень до 98,85 гривень для тих, хто має рушникосушку. Для тих хто не має рушникосушки було 67,04 гривні, а стало 91,36 гривень.

Андрій Чумак також зауважив, що якщо не буде змін до Постанови Кабміну, щодо зростання ціни на газ, то вона підніметься з першого травня 2019 року та з 1 січня 2020 року для всіх споживачів. Відповідно, це також буде відображатися у тарифі на тепло і гарячу води, тобто вони ще двічі зростатимуть у наступні півтора року.

Ольга Трач

Фото автора