.

На суботній сесії міські депутати прийняли соломонове рішення. Очевидно, щоби застерегти будь-які спроби блокування Малашівецького сміттєзвалища, міськрада виділила селу субвенцію в розмірі 698 тисяч гривень. 

.

Ще раніше міськрада виділила 100 тисяч гривень іншому сусіду сміттєзвалища – громаді села Ігровиця. Але якщо кошти на це село підуть для вирішення соціально-економічних проблем села, то малашівчани вирішили інакше. Під час зустрічі з керівництвом Тернополя селяни не захотіли, щоб за ці міські гроші їм купували трактор чи ремонтували школу. Люди висловили бажання, щоб влада виплатила кожному селянину матеріальну  допомогу на оздоровлення. «Бодай дві тисячі гривень…», – сподівалися селяни. За останніми даними в Малашівцях проживає близько 300 чоловік. Тобто сума виділена Тернополем для Малашівецької сільради орієнтовно відповідає розрахунку 2 тисячі на одну особу. Від гріха подалі депутати передали кошти селу, а місцева рада хай думає, як віддати за гроші людям.

Тепер у жителів Малашівець, очевидно, на найближчі місяці не буде спокуси перекривати доступ до сміттєзвалища. Розповідають, що у минулі роки фінансовий стимул був не останнім чинником, який спонукав протестуючих до непокори.

Цікаво, що для Тернополя виділена сума не є великою. В перерахунку на одного жителя трохи більше 3 гривень.

Таким чином,  свободівська команда Надала поки що зняла з порядку денного загрозу сміттєвої кризи у місті. Земельну ділянку під завод виділено, готується грунт для майбутнього інвестора, а до   до 1 жовтня жителі Малашівець будуть думати, як оздоровитися за виділені 2 тисячі на душу.