У листопаді під час проведення операції «Мігрант» тернопільські міліціонери перевірили понад п’ять тисяч об’єктів можливого перебування іноземців. В ході самої операції вони виявили 15 нелегальних мігрантів з Кенії, Судану, Індії, Вірменії, Білорусії, Росії та з інших держав. Стільки ж незаконних мігрантів затримано у перші дні після завершення операції.

Днями співробітники двох підрозділів обласного управління – боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, громадянства та реєстрації фізичних осіб, затримали у Тернополі групу нелегалів, які прибули в Україну із Сомалі. 13 іноземців не мали при собі будь-яких документів. Міліціонери з’ясовують, як саме їм вдалося незаконно перетнути кордон та добратися до обласного центру Західної України. Самі ж сомалійці пояснили, що мали на меті перебратися у країни Західної Європи. Усіх їх притягнули до адміністративної відповідальності, а за рішенням окружного суду відправили з Тернополя до пункту тимчасового перебування іноземців у Чернігівську область. Після того, як буде встановлено особи сомалійців, їх усіх буде видворено з України.
Як розповів начальник УГІРФО УМВС України в Тернопільській області В’ячеслав Огарко, у поточному році тернопільські правоохоронці виявили та затримали півтори сотні незаконних мігрантів. Понад сім сотень іноземців притягнули до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування у Україні.
Під час загальнодержавної оперативно-профілактичної операції «Мігрант» основні зусилля спрямували на проведення заходів щодо запобігання порушенням законодавства про правовий статус іноземців. Перш за все, це розкриття та припинення злочинів та інших правопорушень, скоєних іноземцями та особами без громадянства, в тому числі у співучасті з громадянами України. Окрім цього, важливим залишалося зміцнення контролю за створенням та функціонуванням спільних підприємств, компаній, сфера діяльності яких пов’язана з іноземним туризмом, навчальних закладів, котрі здійснюють підготовку іноземців та осіб без громадянства.
Правоохоронці проводили обходи квартир громадян, гуртожитків, готелів на предмет встановлення нелегальних мігрантів та осіб, що безпосередньо сприяють їм. З метою запобігання прибуттю в Україну потенційних незаконних мігрантів здійснювались перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються оптовою та роздрібною торгівлею.
У ході операції активно відпрацьовувалися речові й продовольчі ринки. Співробітники міліції за порушення законодавства про захист прав споживачів та правил торгівлі на ринку до адміністративної відповідальності притягнули п’ятьох іноземних громадян. Понад два десятки іноземців затримали інспектори ВДАІ Тернопільської області за порушення правил дорожнього руху.
Завдяки вжитим під час операції заходам працівниками служб та підрозділів до адміністративної відповідальності загалом притягнуто понад сім десятків правопорушників законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства. За межі держави видворено 18 нелегальних мігрантів та іноземців, які допускали адміністративні правопорушення, з них 4 – у примусовому порядку із забороною в’їзду в Україну. Ще одному іноземному порушнику скорочено термін перебування на території нашої держави. За сприяння іноземцям у скоєнні правопорушень до адміністративної відповідальності притягнено 19 жителів області.