З 1 грудня у зв’язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму підвищився й  розмір пенсійних виплат.

Відповідно до чинного законодавства, при збільшенні прожиткового мінімуму проводиться перерахунок пенсій, додаткових пенсій, підвищень та надбавок. Про особливості нарахування пенсійних виплат розповідає заступник начальника – начальник відділу з  призначення пенсій Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі Наталія Олійник.

– З грудня поточного року паралельно із підвищенням розміру прожиткового мінімуму зросте й розмір пенсії, – розповідає Наталія Петрівна. – Зокрема, для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня 2010 року вона становитиме 734 грн. Нагадаю, що, згідно зі статтею 28 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього закону, але не більше, ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

У зв’язку з цим з грудня цього року розміри пенсій особам, які отримують пенсії, призначені  за нормами зазначеного закону, змінені із застосуванням нового розміру прожиткового мінімуму.

Через збільшення прожиткового мінімуму підвищену пенсію отримають ветерани війни і жертви нацистських переслідувань, громадяни, що отримують пенсії за особливі заслуги перед Україною, додаткові пенсії для потерпілих  внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також зросте державна соціальна допомога на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів-військовослужбовців строкової військової служби та у зв’язку з втратою годувальника, які призначаються членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.

Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, то таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірі. Аналогічна ситуація з особами, яким призначено пенсію у зв’язку із втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім’ї – 100%, на двох – 120%, на трьох і більше – 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом тим же законом.

Зоряна Гарасимів, Газета Номер Один

Мінімальний розмір пенсійної виплати у зв’язку з втратою годувальника:

Кількість непрацездатних % з 01.12.10
один 100 734,0
два 120 880,80
три та більше 150 1101,0

Більше отримуватимуть і почесні донори України. Відповідно до Закону “Про донорство крові та її компонентів” даній категорії громадян встановлюється надбавка у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір такого прожиткового мінімуму з 01.12.2010 року становить 875,00 грн., відповідно розмір такої надбавки з 01.12. 2010 року – 87,50 грн.