З 31 травня по 4 червня у Тернополі планується провести чемпіонат світу серед футбольних команд українців з-за кордону. Наразі попередню згоду на участь в турнірі дали 6 команд. Зокрема, з Канади, Америки, Іспанії, Португалії, Придністров’я та Росії.

Нагадаємо, провести в нашому місті напередодні Євро-2012 футбольні змагання серед закордонних українців запропонували представники громадської організації «Четверта хвиля» з Канади. Міська рада підхопила ідею і погодилась взяти на себе витрати пов’язані з проживанням і харчуванням учасників, забезпеченням футбольними полями та суддівством.

Загалом мерія розраховує на участь 8 команд (у кожній до 20 представників). Пов’язані такі обмеження із реальною можливістю влади забезпечити перебування у нас іноземних громадян. За попередніми домовленостями із ректорами тернопільських вузів, поселять учасників футбольного турніру в університетських гуртожитках. Там планують забезпечити і їхнє харчування.

Самі ж змагання хочуть провести перед самісіньким Євро-2012 не випадково.

– З того розрахунку, що більшість із них тут і залишаться, хто у Львові, хто у Києві дивитися на ці змагання, – пояснив міський голова Сергій Надал.

Своє сприяння в організації і проведенні турніру запропонувала і Українська Всесвітня Координаційна Рада. Однак розраховує міська рада і на допомогу з боку обласної влади.

– Ми окремо дали звернення на обласну адміністрацію і міністерство. Можливо, вони захочуть долучитися фінансово. Тому що поспівчувати є кому, а треба, щоб була якась реальна допомога. Чекаємо відповіді, – зауважив мер.

А ось із проведенням у Тернополі футбольного турніру між уболівальниками вийшов “пшик”. Свого часу таку ідею запропонував тернопільський журналіст Денис Лучка і навіть виграв з цим проектом міський конкурс на кращу бізнес-ідею до Євро-2012. Сергій Надал пояснив, що, по-перше, з боку ініціатора не було відповідних рухів. А, по-друге, сам механізм запрошення сюди футбольних уболівальників є складним.