Те, що не вдалося Ющенкові, успішно здійснив Янукович. Тепер за дозвіл отримати помічні пігулки доведеться кланятися лікареві.

Звичайно, в самолікуванні немає нічого доброго. На Заході  цю практику завно відмінили. Але наші люди йдуть до аптеки через брак коштів на хабаря людині в білому халаті чи через невдалий досвід спілкування з української медициною. Фактів недбалого  чи злочинного ставлення до пацієнтів безліч, а законодавчого захисту прав цього самого пацієнта – жодних.

Ось що повідомляє з цього приводу ТСН: З першого грудня українців примусять купувати ліки тільки за рецептами. Таких препаратів буде 70%. До того ж, у приписах медиків зобов’яжуть указувати речовину, що діє, – латиною, а не назву препарату.

“З першого грудня буде рецептурний відпуск ліків”, – наголосив міністр охорони здоров’я України Зиновій Митник.

За словами міністра, українців відучуватимуть самолікуватись, а медиків змусять пригадати латинь. Згодом у рецептах писатимуть не комерційну назву ліків, а речовину, що діє.

“У зв’язку з тим, що ми давно не виписували рецепти – ми втратили навички писати латиною і це навантаження на лікаря”, – розповіла Ірина Пилипенко, завідувач дитячої поліклініки.

Як повідомили в міністерстві, рецепти виписуватимуть у двох примірниках. Один залишатиметься в аптеці і зберігатиметься там упродовж трьох місяців.

Експерти підкреслюють, що рецепт має бути юридичним документом, згодом і фінансовим. Так, з ним легше доводити помилки медиків.

Тому похід за знеболювальним чи антибіотиком з наступного місяця відбуватиметься лише через кабінет лікаря. Збільшення черг у лікарнях та поліклініках для міністра не аргумент.

Контроль за ліками посилюють, проте не уточнюють, якою буде відповідальність аптекарів за продаж ліків без рецепта.