Ніяковіючи, юний тернополянин не розумів, чому його вчинок привернув стільки уваги, а він лише допоміг дев’ятирічній школярці повернути її мобільний телефон та затримав кривдника.

Випадок трапився на центральному автовокзалі в обласному центрі. Як розповів Роман Гамівка, його увагу привернула маленька дівчинка, яка крізь сльози просила допомогти повернути їй крадений мобільний. Цієї миті повз парубка прошмигнув невідомий. Роман одразу зорієнтувався – це той самий грабіжник. Не роздумуючи, молодий чоловік кинувся наздоганяти лиходія і через декілька хвилин привів його до скривдженої дитини та змусив повернути їй викрадений телефон.

Допоки тернополян затримував злочинця підоспіли працівники патрульної служби. Вони й доправили підозрюваного до міськвідділу, де з’ясувалося, що це житель Вінницької області, до речі, раніше судимий за подібні злодіяння.

«Я не сподівався навіть на увагу до свого поступку, не те, щоб отримати за це нагороду», – скромно ділився враженнями юний герой. Але міліціонери знають ціну таким вчинкам. Бо переважно трапляється все з точністю до навпаки – люди спокійно спостерігають, як кривдять їхніх ближніх і лише сиплять докори в адресу правоохоронців. «Якби всі були свідомі того, що байдужість до тих, хто нас оточує не робить цей світ добрішим, то зла б на землі поменшало , – зазначив начальник обласної міліції Федір Бортняк. – Хай вчинок цієї молодої людини стане добрим прикладом для інших.

Генерал подякував Роману Гамівці за надання допомоги працівникам міліції під час затримання злочинця, вручив йому грамоту та грошову винагороду.

На пропозицію стати одним з правоохоронців юнак відповів: «Допомагати людям має не тільки міліція, а й звичайні громадяни, тому я залишуся в числі тих, чий не професійний, а громадянський обов’язок бути корисним суспільству»

з повідомлення сайту УМВС