Троє тернопільських хлопчаків перемогли на регіональних змаганнях з кіокушинкай карате, що пройшли нещодавно у Підкамені Львівської області. П’ятирічний Валентин Зигайло та восьмирічний Юрій Стадник здобули перемогу у дисципліні “куміте”. А восьмирічний Сергій Стадник – на першому місці у своїй віковій категорії у дисципліні “кате”. 

Про це повідомляє “20 хвилин”.
– Куміте – це спаринг між двома бійцями, учасниками змагань, – розповідає тренер команди тернопільської федерації кіокушинкай карате Наталія Заяць. – Бій проходить у повному контакті за певними правилами. А от “кате” – це уже не бій, а демонстрація техніки одним спортсменом. Для цього не потрібно супротивників. Боєць просто демонструє рухи, удари та блоки, показує свою техніку.
Окрім тернополян, на змаганнях виступали юні бійці із різних міст України. Були спортсмени із Рівного, Бродів, Радивилова, селища Крупець та Кузнєцовська.
– Змагання не були надто масштабними, але учасники приїхали на них з усієї України, – розповідає тренер. – І наші хлопці показали себе дуже добре. Відразу три перших місця – це хороший показник для нас.
До слова, хлопців, окрім фізичних занять, також вчать філософії та культурі цього східного бойового мистецтва. Зокрема, навчають не застосовувати свою силу на навички у корисливих цілях, а лише для самозахисту та захисту слабших.