Сьогодні у Тернополі перебувають лідер об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк та заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.  Політики представили громадськості керівників регіонального штабу у нашій області. Як ми повідомляли, його очолив народний депутат Василь Деревляний. А першим заступником став голова обласної організації «Фронту змін» Роман Заставний. Крім того, гості зустрінуться із партійним активом об’єднаної опозиції, куди входять ВО «Батьківщина» та «Фронт змін». Також у складі об’єднаної опозиції – ще чотири партії. Це «Народна самооборона», «За Україну», Народний Рух і ПРП.

Із Тернопільщини розпочинається процес широкого обговорення політичної платформи і програми змін, яку об’єднана опозиція пропонує українському народові. Саме наша область є базовим регіоном для об’єднаної опозиції. Тому і завдання ставляться максимальні – перемогти на виборах у всіх п’ятьох мажоритарних округах. Кандидатури ймовірних кандидатів уже погоджені. Але оприлюднювати їхні імена поки не поспішають. Швидше за все, це стане відомо 30 липня на партійному з’їзді, де, в тому числі, буде оприлюднений і список.

Як розповів Арсеній Яценюк, при формуванні списку дві базові партії прийняли рішення, що кожна із них має право вето на будь-якого кандидата, який не влаштовує іншу партію.

– Це означає, що список об’єднаної опозиції буде, з одного боку, максимально новий. В першу чергу, я кажу про тих кандидатів, які підуть від політичної партії «Фронт змін». І максимально чистий. Це я кажу про тих кандидатів, які підуть від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та від інших наших союзників. Тому що не тільки програма – запорука перемоги. Але й ті люди, які будуть реалізовувати цю програму. І щоб не задавали запитань по окремим людям, яким не місце, в принципі, у списку, – пояснив лідер об’єднаної опозиції.

За словами Арсенія Яценюка, режим Януковича робить одну із найбільших ставок саме на мажоритарних кандидатів і саме за рахунок цих людей будуть намагатися сформувати більшість у парламенті. Що ж стосується пропорційної частини, то умисно створюються різного роду політичні проекти – псевдо опозиційні політичні партії, які мають на виборах відтягувати пропорційну частину списку в об’єднаної опозиції.

– Справа не тільки, як виграти, а справа, хто виграє, і що він буде робити не 28, а 29 жовтня. В якій частині залу ми його будемо шукати, – наголосив політик.

Загалом ж цьогорічні вибори до Верховної Ради, на думку Арсенія Яценюка, будуть відбуватися тільки у чорно-білому форматі.

– Чорний формат – це ті, хто підтримує корупцію, фальшування виборів, зловживання, переслідування політичних опонентів, безробіття, низькі зарплати і пенсії. Все це уособлює в собі режим чинного Президента Януковича. І все це уособлює в собі чинна Партія регіонів. Є об’єднана опозиція. Це партії, які прийняли відповідальне рішення об’єднатися. Це партії, які не бояться заявити про імпічмент Президенту Януковичу. Це партії, які чітко зазначили у своїй програмі, що вони приймуть закон про відкликання народного депутата, про скасування недоторканості, як з Президента, так і з суддів, і всіх народних депутатів України. Про те, що будуть прийняті рішення про розслідування усіх зловживань чинною владою. Це партії, які взяли на себе дуже серйозні і великі політичні зобов’язання перед народом України. Це партії, які здатні побороти Президента Януковича і змінити взагалі курс країни з Євразії все-таки на Європу, – заявив Арсеній Яценюк.

Політик упевнений, що вже сьогодні в Адміністрації Президента розроблений чіткий сценарій, яким чином відтягнути в об’єднаного списку опозиції голоси.

– Квазі-опозиційний проект, який спрямований проти об’єднаної опозиції, також є план створити різного роду українські націонал-патріотичні об’єднання, які 0,3-0,5%, але будуть «відкушувати». Саме тому я кажу, що процес виборів 2012 року буде мати тільки два кольори – чорний і білий. Все інше, що буде передбачати треті сили чи псевдо-опозиційні проекти, вони все рівно будуть працювати на Президента Януковича, – вважає лідер партії «Фронт змін».

Також Арсеній Яценюк наголосив, що переговори із іншими політичними силами повинні бути завжди. А ось торгів, за його словами, в політиці не буде. Тому із такими пропозиціями до об’єднаної опозиції не варто і звертатися. Зате пропозиція дійсно підтримати ідеологію об’єднаної опозиції, піти і працювати разом, їздити по селам і переконувати людей – завжди вітається.

– Людям треба віру відновити. Нам треба відверто казати, що люди сьогодні не вірять не тільки владі, а є питання до опозиції також. І про це треба відверто говорити. Якщо ми не відновимо довіру в людей, то гріш ціна нам, як опозиції. Саме тому, якщо мова йде про роботу в районах, в містах, в селах – вперед. А як мова йде, що дайте десять місць в списку, то в нас немає десять місць. Не тому, що їх немає, а тому що так перемовини не ведуться. На базарі, на Бесарабці можна так торгуватися, – підкреслив політичний діяч.

Арсеній Яценюк також зауважив, що об’єднана опозиція не розраховує на тих виборців, які голосують за принципом «подобається – не подобається». А лише на тих українців, які готові змінюватися самі і змінювати країну.

До речі, 5 червня об’єднана опозиція проведе біля стін Верховної Ради України широкий мітинг з приводу захисту України, захисту української Конституції і державної мови, з приводу того, щоб не дати можливість Президенту Януковичу розколоти Україну. Арсеній Яценюк закликав тернополян приєднатися до нього.