До кризи автомобільний ринок України стрімко розвивався. Завдяки дешевим кредитам автомобілі розбирали з салонів, як гарячі пиріжки. Тернопільські дилери популярних марок можуть пригадати і черги на модні моделі і ажіотаж, коли “залізні коні” продавалися ще по дорозі в Україну. Зараз це в минулому.

Ми вирішили дізнатися, які автомобільні марки модні зараз і скільки їх продається. За даними асоціації Укравтопром, у березні на первинного авторинку України реалізовано і вперше поставлено на облік в ДАІ 33’619 одиниць автотранспортних засобів різних типів. Таким чином, ринок зріс в порівнянні із березнем минуло року на 30 відсотків (детальні дані див. у таблиці внизу сторінки).

Частка нового транспорту в первинних реєстраціях легкових автомобілів склала 98%, в сегменті комерційної техніки 21%, а в частині автобусів 70%.

У березні, вперше у цьому році, лідерську позицію на ринку нових автомобілів повернула собі російська марка ВАЗ, змістивши Hyundai на друге місце. У першому весняному місяці продано і поставлено на облік в ДАІ 2’308 ВАЗів (на 78% більше, ніж у лютому поточного року, але на 26% менше березня 2011 року). Hyundai закінчив Місяць з 2’108 авто. Третє місце зберіг за собою VOLKSWAGEN з результатом 1661 од. У обсягах первинних реєстрацій – 1’604 авто, четверту позицію займають автомобілі SKODA. Замикає березневу п’ятірку лідерів – KIA з 1’478 нових легкових автомобілів.
Найпопулярнішим на ринку нових легкових автомобілів залишається ЗАЗ Lanos. У лютому поточного року 1’155 автомобілів цієї моделі вперше стали на облік в ДАІ.
Найбільше купують нові автомобілі у Києві. В столиці продано 4’216 нових легкових авто. На другому місці Донецька область – 2’984 авто. Третє місце дісталося Дніпропетровській області – всього 1953 авто. Найменше первинних реєстрацій легковіків в березні здійснили в Чернівецькій обл. – 147 одиниць. Тернопільщина не не останньому місці. Це тішить.

Серед 30-ти найпопулярніших марок в нашому обласному центрі поки що відсутні автосалони престижних марок BMW, AUDI, Lexus, Mercedes та Landrover, а також Subaru.