Уникнути неочікуваних вимкнень електроенергії – можна. Потрібно зменшити навантаження шляхом простої економії електрики в побуті. До того ж, окрім світла, заощаджуються і кошти із сімейного бюджету, кажуть експерти.

Застосовуючи методи економії, можна зменшити споживання електроенергії до 50%, а то й більше. Приміром, до 30% електрики вдасться заощадити, якщо завжди вимикати за собою світло. А 75-80% – якщо користуватися енергозберігаючими лампами, які до того ж мають більший термін використання, ніж звичайні. А світлодіодні – ще й додатковий рівень екологічності.

«Енергозберігаючі лампи, такі як ми звикли бачити, тобто спіральні. Їх ціна більш дешевша, ніж світлодіодних, термін використання також варіюється, деякі є, що і до семи років. Якщо в годинах – то 10-15 тис. годин, до 30. Світлодіодні ж пропонують, їхній термін придатності і термін служби йде від 50 до 100 тис. годин», – розповідає аспірант факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ Богдан Гевко.

Богдан Гевко наголошує, електроенергію, яку використовують для освітлення під’їздів та сходової клітки, ЖЕКи перераховують в квартплату. Тому варто подумати про заощадження електрики і там. Для прикладу – встановити світильники із вмонтованими датчиками руху з економними лампочками. Вони самі, при потребі, вмикають чи вимикають світло у під’їздах.

«Вони реагують на рух людини. Є типи датчиків, які виключають можливість того, що буде реагування, навіть, на тварину. Тобто виміряються теплотою, об’ємом і рівень, також, встановлення датчиків руху може бути такий, де тільки буде реагувати на людину. Є можливість вибрати скільки секунд буде освітлюватись даний датчик. Це такий найбільш ефективніший», – каже Богдан Гевко.

Вартість зі встановленням таких світильників в середньому від 100 до 200 гривень, тому в них малий термін окупності, каже експерт. А на одному світильнику за добу економиться до 60% електроенергії.

Щоправда, ще більш економним і вигідним рішенням проблеми є сонячні батареї. Встановити їх можна не лише на дахах приватних будинків, а й на багатоповерхівках.

«Будуть встановлюватися вони на відкосах і на підвіконнях вікон, тобто таким чином десь до сонячної сторони. Можна буде встановлювати на будинках, відкосах дахів і відкосах віконних рам», – пояснює Богдан Гевко.

Таким чином можна не лише забезпечити свій будинок електроенергією, а й за «зеленим тарифом» продавати її державі.

Джерело: ІНТБ