Сьогодні ми розпочинаємо цикл публікацій, присвячений висуненню кандидатів в народні депутати. Постараємося розповісти про те, хто з місцевих політиків і чому збирається балотуватися у Верховну раду на позачергових виборах.

 

Побер нардеп деклараціяРозпочнемо з партії, яка практично визначилась з тим, як і з ким піде на вибори. 2 вересня голова фракції Віталій Ковальчук заявив, що партія Кличка піде на вибори у форматі партії Порошенка. Натомість відомий своїм знанням політичного закулісся журналіст Сергій Лещенко повідомив інсайд про те, що кличкістам замість раніше обіцяної половини списку віддають кожне третє місце, а Кличко очолить список Порошенка. Щодо мажоритарних округів для “Удару”, то вони наразі гарантовані тим кличкістам, які перемогли в 2012 році.

Виходячи з цих розкладів, тернополянин Ігор Побер, очевидно, претендуватиме на місце в районі 100-го номера списку. Навряд чи це місце буде прохідним. Нагадаємо, що в УДАРі у 2012 році Побер був 35-им. Є сумніви, що такий розклад задовільнить амбіції чоловіка, який “вкусив плоди” депутатського хліба. Тому не виключено, що Побер спробує вибити для себе мажоритарний округ. Хоча наразі нардеп пробиває округ для одного з головних спонсорів тернопільського кличкізму. Це керівник фірми “Галич-агро” Микола Люшняк. У 2012 році цей бізнесмен посів 3-тє місце в окрузі з центром у Теребовлі. Зараз Побер пропонує його кандидатом від партії Порошенка по тому ж округу.

Ставка Побера на Люшняка розсварила тернопільських ударівців між собою. Гучно “хлопнула” партійними дверима його заступниця Наталка Михно. Кажуть, що вона сподівалась бути висунутою по одному з округів. Ще раніше Удар залишили кандидат Наливайченка – Володимир Петровський та львівський бізнесмен Віталій Ломакович. Останній збирається балотуватися від “Самопомочі” Садового. Також стоїть на роздоріжжі міліцейський генерал Віталій Максимов. Посади за квотою Побера він не отримав. Шанси бути висунутим кандидатом у депутати по місту Тернополю у нього також мінімальні.

Таким чином, до парламентських виборів місцеві кличкісти підійшли з мінімальними очікуваннями. Можливо, добру службу для Побера складе той факт, що він був керівником президентського штабу Порошенка в Тернопільській області. Місцеві ударівці мовчки спостерігають за київськими подіями та очікують на повторення дива.