В Україні завершився прийом документів у вищі навчальні заклади. 1 серпня приймальні комісії ВИШів вивісили перші рейтингові списки абітурієнтів, які рекомендовані для навчання. Після оприлюднення таких списків, охочі стати студентами до 5-го серпня включно зможуть подати оригінали документів у ВИШ, де їх готові зарахувати студентами. А вже 6 серпня списки знову оновлять, виключивши з них тих абітурієнтів, які у ці п’ять днів не подали оригінали документів.

.

У Тернопільському національному технічному університеті абітурієнтів цьогоріч не бракує, хоча заяв на вступ у навчальний заклад було на півтисячі менше, ніж у 2010-му – близько шести тисяч.

– По магістрах, спеціалістах на денну і заочну форму навчання ми вже закінчили прийом документів і рекомендували на навчання, опублікували списки зарахованих на державну форму навчання. І зараз в нас ще продовжується конкурс на платну форму навчання. Слід відмітити, що ми виконали державне замовлення за спеціалістами і магістрами, і маємо ще великий запас абітурієнтів на платну форму навчання, – розповів ректор ТНТУ ім. І. Пулюя Петро Ясній.

Прийом документів у ВИШі тривав протягом місяця. 1 серпня приймальні комісії вищих навчальних закладів почали оприлюднювати рейтингові списки потенційних студентів, тобто списки всіх абітурієнтів, які подали документи до вищого навчального закладу. В них зазначений рейтинговий бал та рейтингове місце кожного абітурієнта. Формують списки у кожному з ВИШі та за кожною спеціальністю. Після оприлюднення такої інформації, абітурієнти до 5-го серпня включно можуть подати оригінали документів до того навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування. 6 серпня рейтингові списки мають оновити, у них вже не буде осіб, які не подали в період з 1 по 5 серпня оригінали документів до вузу. Відповідно, їх місця займуть абітурієнти, які знаходились нижче у списку та сформується другий рейтинговий список з усіх спеціальностей в усіх вузах України. Ті абітурієнти, котрі з’явились у другому рейтинговому списку, матимуть два дні – 6 та 7 серпня для того, щоб подати оригінали документів до приймальної комісії навчального закладу. 8 серпня, всі вузи України мають втретє оприлюднити нові рейтингові списки, до яких увійдуть абітурієнти, які знаходились нижче за списком. Якщо такі абітурієнти з’являться у списку, у них також буде 2 дні (8 та 9 серпня) для того щоби подати оригінали документів. Не пізніше 10 серпня ВИШі мають видати накази про зарахування абітурієнтів на навчання, – повідомляє TV-4.