Порушення правил експлуатації електромереж – таку причину пожежі на ринку “Південний”, що розміщений у Тернополі на центральному ринку, називають в управлінні Держтехногенбезпеки у Тернопільській області.

Триповерхова будівля ринку “Південний” на центральному ринку Тернополя напроти “Збруча” горіла вранці 1 лютого.

Заступник начальника управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області Олег Балан у коментарі для телеканалу ТВ-4 стверджує, що причиною пожежі стало порушення правил експлуатації електромереж.

“У кінці січня – на початку лютого в Тернополі стояли сильні морози, відтак орендарі торгових приміщень для обігріву часто використовували електроприлади”, – каже заступник начальника управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області. Електропроводка будівлі не витримала і трапилось коротке замикання. Загалом же будівля ринку “Південний” до пожежі пожежним нормам відповідала.

– На даному ринку були виконані всі вимоги пожежної безпеки, тобто ринок відповідав, прийнятий був в експлуатацію державною комісією, а також був обладнаний автоматичною пожежною сигналізацією і ця пожежна сигналізація була виведена на пульт централізованого пожежного спостереження. Коли вже гасили пожежні підрозділи, сигналізація була в робочому стані, працювала, але внаслідок перегорання телефонного кабеля (а повідомлення йшло по телефонній лінії) сигнал не поступив вчасно на пульт централізованого пожежного спостереження, – пояснив Олег Балан.

Перегорання телефонного кабеля, до якого нема протипожежних вимог, – це прикрий збіг обставин, переконані в управлінні Держтехногенбезпеки і кажуть, що матеріальні втрати від пожежі у торгових приміщеннях ринку “Південний” могли б бути меншими.

За словами начальник управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області Бориса Берези, пожежні підрозділи не могли приступити до гасіння пожежі через те, що даний об’єкт був під напругою. І дуже довго чекали вони аварійну службу з РЕМ, щоб відключити об’єкт і приступити до гасіння. Через те пожежа швидко розповсюджувалася.