укртелеком продали на КіпрВласниками “Укртелекому” стали невідомі кіпріоти. Незадовго до подачі заявки на участь у приватизації “Укртелекому”, в українській компанії “ЕСУ” помінялися власники.


Тепер вона на 100% належить не приналежному австрійцям фонду Epic Advisors Ltd., а кіпрській Epic Telecom Invest Ltd, засновники якої невідомі, пише газета “Дело“.

Видання не уточнює свої джерела, але за даними “Дела” зміна власника відображена в реєстрі підприємств Держкомстату. Жодної інформації про засновників офшорної кіпрської компанії немає.

Очевидно, що її міг заснувати австрійський концерн Epic, переслідуючи мету майбутнього перепродажу компанії, про яку представники компанії вже заявляли.

Водночас, не виключений і варіант того, що реальним власником “Укртелекому” вже через два місяці (термін переведення коштів за пакет держоператора ФДМ) може виявитися зовсім не австрійський концерн EPIC, як заявляли чиновники, а будь-яка з компаній, які виявляли інтерес до приватизації.

“Коли австрійці ішли на подачу заявки, то могли заздалегідь зважитися на подібну реструктуризацію. Це логічний крок з точки зору оптимізації оподаткування та корпоративної структури. Такі транзакції з податкової точки зору набагато ефективніше проводити через кіпрську юрисдикцію, ніж через будь-яку іншу країну Євросоюзу” – вважає старший радник інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital Іван Макушенко.

“Звичайно ж, не виключений і варіант того, що EPIC вже не є реальним власником “ЕСУ”, і, відповідно, “Укртелекому”. Але чи так це, можна сказати, лише дізнавшись, кінцевих власників кіпрської компанії, а жодної публічної інформації про це немає, проте це припущення здається малоймовірним”, – зазначив він.

Як повідомлялося, 11 березня 2011 року ФДМ підписав договір купівлі-продажу телекомунікаційної компанії “Укртелеком” з дочірньою компанією австрійського фонду EPIC – “ЕСУ”.

За даними інших джерел кіпрські фірму, яка придбала українського монополіста фіксованого зв’язку придбала родина українського чиновника, який колись керував “Укртелекомом”. Логічно припустити, що все це відбулося з дозволу і в інтересах найвищого державного керівництва.