Для читачів «За Збручем» подаємо виступ голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди на партійному з’їзді, що відбувся сьогодні, 25 грудня.

Виступаючи перед делегатами, голова Секретаріату ВО “Свобода”, очільник Тернопільської обласної ради Олексій Кайда назвав успіх Тернопілля у 2009-му першим кроком до тої перемоги, яку партія здобула 2010 року.

“Інформаційним простором гуляє чимало аналітики, обговорення про так званий феномен “Свободи”. У Західній Україні ми взяли тотальну владу в органах місцевого самоврядування. Ми перейшли не лише Збруч, але й Дніпро. Подейкують, а хто їх фінансує, чий це проект, з ким вони співпрацюють? 2011 року святкуватимемо 20-річчя партії. Задайтеся питанням: яка партія серед так званого націонал-демократичного табору за такий термін жодного разу не розколювалась, не падала донизу, планомірно йшла до мети? Таких немає! Нашу партію намагалися руйнувати, поливати тонами бруду, підставляти тощо. Натомість “Свобода” лише розросталася й міцнішала.

Отже, так у чому ж феномен “Свободи”? В одному й дуже простому – ми є ідеологічною партією, що створена на засадах українського націоналізму.

Велика частка успіху 2010 року – це робота Тернопільської обласної ради протягом півтора років. Чи хтось чув за цей термін про якісь корупційні скандали, земельні афери, бюджетний дерибан, відкати, хабарі, тушок від “Свободи”? Відповідь однозначна – ні! Це і є “феномен” нашої роботи, що дозволяє нам перемагати партійки із ситуативно захмарним рейтингом, що набирають кадри “за оголошенням”.

Олексій Кайда стверджує: новітні члени Партії регіонів пройшли всі партії влади, починаючи від КПСС. На відміну від них, мандат депутата для свободівця – не прерогатива й пільги. Це відповідальність тих, хто є представниками громад і своєю роботою допомагатиме іншим партійним осередкам, що на наступних виборах візьмуть більшості в радах, матимуть вагоме представництво тощо… Величезна відповідальність, за словами Кайди, наразі лежить на міських головах від ВО “Свобода”.

Ознака якісної різниці “Свободи” та політичних проектів – підхід до формування бюджету в тих 3 обласних радах, де головують свободівці: “22 обласні ради, керовані регіоналами, приймають бюджет формально. Поспішають відрапортувати “центру” до Нового року. І лише 3 облради ухвалюватимуть кошториси після Нового року – виключно після детального дослідження кожної цифри, що закладаються в цих документах. Тим самим “Свобода” продемонструє якісно інший підхід до вирішення державних справ. Коли це побачить середньостатистичний виборець з усієї України, це й буде другий крок до тотального взяття влади в Україні.

Влада для націоналістів – не самоціль, а лише інструмент, яким ми вилікуємо хворе постколоніальне суспільство. Ми не прохатимемо, а забиратимемо цей інструмент, що по праву належить Українській нації. До тих пір, поки повноту державної влади не буде закріплено за націоналістами”