«УДАР» в зеніті виборчої кампанії: завдання, оцінки, викриття. Про це говорили сьогодні на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу. Участь у заході взяли кандидат у депутати Верховної Ради України від партії «УДАР Віталія Кличка» по 164-му Збаразькому виборчому округу Тернопільщини Віталій Ломакович та голова Тернопільської обласної організації політичної партії «УДАР» Ігор Побер.

Основна мета «УДАРу» на цих виборах – це усунення Партії регіонів від влади. І у цій боротьбі «ударівці» об’єднуються, в першу чергу, з народом. Тому що, як зауважує Віталій Ломакович, дії політичних партій, котрі підписали із «УДАРом» декларацію про непоборювання і взаємну підтримку на виборах, розходяться із справами.

– Ми дуже коректно і толерантно відносимося до всіх політичних партій, які складають демократичний табір і які підписали угоду про непоборення 21 січня в місті Києві. У своїх виступах, на зустрічах із виборцями, я, і мої колеги по партії, говоримо про ті конкретні і реальні речі, які ми будемо робити в парламенті. А не виголошуємо якісь істеричні заяви, що не відповідають дійсності і маніпулюють думкою людей. Звичайно, є люди, рейтинг яких складає нуль цілих нуль десятих. Можливо, за рахунок інсинуацій чи політичного бруду, який вони пробують виливати на партію «УДАР», яка потужно набирає оберти і зараз є ведучою політичною силою на Тернопільщині, вони хочуть підняти свій рейтинг, – припускає Віталій Ломакович.

Але, за словами «ударівця», тішить той факт, що люди нарешті навчилися відрізняти бруд від дійсності, правду від брехні, фальш від обману. І власне місією кандидатів-мажоритарників, впевнений Віталій Ломакович, є донесення правдивої інформації до виборців. Дії ж окремих політичних сил, на кшталт зривання банерів, плакатів, біг-бордів кандидатів від «УДАРу», – це доказ того, що ці люди будують свою політику на негативі.

– Коли під ногами вже земля «захиталася» і люди відчули, що вони не є домінуючою політичною силою на західній Україні. Тому що прийшли дійсно нові люди, нові неформальні обличчя, професіонали, які мають певний досвід, певні управлінські навики, і які йдуть у парламент працювати, а не займатися демагогією, популізмом і політиканством, – наголосив кандидат у народні депутати по 164 виборчому округу.

Щодо власне сьогоднішньої ситуації у Збаразькому округу. Як розповів Віталій Ломакович, виборців нині найбільше турбує можливість фальсифікацій, зі сторони діючої влади ,результатів голосування. На кожній із зустрічей, яких вже було більше ста, кандидат закликає громадян прийти на вибори, скористатися своєю громадянською позицією і, таким чином, мінімізувати ризик використання їхнього голосу іншими. Ще один чинник, який неабияк турбує людей, це підкуп виборців.

– Зараз вже є мобільні групи від певного кандидата  у народні депутати, які їздять по селах нашого округу, складають списки людей і пропонують гроші. Першочергово в районі 50 гривень, а потім будуть пропонувати більшу суму. Сьогодні є певна стадія зубожіння нашого населення, люди доведені до відчаю і, зрозуміло, що не всі можуть утриматися від цієї спокуси. Тому я на кожній зустрічі закликаю громадян не брати ці брудні гроші. Це є гріх за церковними канонами, це є порушення світського закону і це прирівнюється до того, як колись купували кріпаків. Нині один кандидат активно використовує цей метод впливу і метод вирішення у свою користь виборів 28 жовтня. Ця людина не зустрічається з колективами, не їздить до сільських громад, бо, напевне, немає що сказати цим людям. Будучи при владі п’ятий рік людина нічого не змогла зробити для Тернопільщини, – зауважує Віталій Ломакович.

Юристи «УДАРу» зараз відслідковують ймовірні факти підкупу виборців по 164 виборчому округу. Ці дані систематизують і скерують до правоохоронних органів і ЦВК. Крім того, Віталій Ломакович обіцяє також оприлюднити прізвища тих кандидатів, котрі використовують перед виборами цей брудний метод. «Ближче до виборів маховик підкупу виборців буде тільки розкручуватися. А це є небезпечним явищем», – резюмував Віталій Ломакович.