Завершити роботи із демонтажу незаконно збудованих культових споруд у парку Національного відродження відповідні служби планують якнайшвидше. Залишки архітектурних форм вивезуть на сміттєзвалище. Біля джерела залишать тільки хрест. Але й теж ненадовго.

.

– Згідно із сьогоднішнім рішенням міської ради про усунення порушень у сфері земельного законодавства та містобудування виконуються роботи по знесенню незаконної споруди, яка встановлена без усіляких дозволів у парку Національного відродження. Всі ікони ми прибрали і віддали цим людям, які збудували цю споруду. На даний час залишились тільки будівельні конструкції, які ми зносимо. У нас є програма «Тернопільське джерело». Згідно із рішенням сесії від 20.06.2011 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території пам’ятки природи «Тернопільське джерело» тут буде проведено благоустрій території і буде відновлене джерело у тому вигляді, яким воно було колись.

Ми будемо намагатися провести демонтаж якнайшвидше.

Вночі роботи тривати не будуть. Завтра будемо старатися завершити їх. Окрім каплички, будуть знесені також паркан і вежа. Єдине, що поки ми не будемо зачіпати, так це встановленого хреста. Ми все-таки релігійні і віруючі люди, і до хреста віднесемося із повагою. Хрест буде залишений тут тимчасово, а потім ми його демонтуємо і віддамо в інші конфесії чи церкви для використання, – запевнив заступник начальника управління житлово-комунального господарства міста Микола Лесів.

Нагадаємо, рішення про демонтаж культових споруд у парку Національного відродження прийняли сьогодні депутати міської ради. Поки народні обранці працювали над порядком денним, до парку почали підтягуватися правоохоронці.

– Сьогодні в Тернопільській міській відділ поступило повідомлення на лінію «102» про замінування каплички в парку Національного відродження. Приїхала на місце слідчо-оперативна група, вибухотехніки. Ці так звані парафіяни не давали можливості їм зайти, щоб обстежити дану територію на предмет виявлення вибухівки, – пояснив присутність міліції біля каплички начальник міського відділу міліції Андрій Матрифайло.

У той же час завершилась 14 сесія Тернопільської міської ради, на якому було прийнято доленосне рішення. Міський голова Тернополя Сергій Надал дав традицій брифінг для місцевих журналістів. На запитання, коли ж розпочнеться демонтаж незаконно зведених споруд у парку Національного відродження, мер відповів, що підписав дане рішення одразу після його прийняття. Відтак воно вже вступило в дію.

– В рішенні сесії прописано і доручено комунальним службам, управлінню муніципальної поліції спільно з органами внутрішніх справ провести демонтаж даної незаконної споруди, відповідно до діючого законодавства. Ви повинні розуміти, що демонтаж даного об’єкта пов’язаний з людьми. І це потрібно робити таким чином, щоб не дай Бог ніхто з людей не постраждав. Тому буде обраний комунальними службами оптимальний час, коли це можна зробити. Сподіваюся, що ми за сьогодні закінчимо, – повідомив Сергій Надал.

До речі, перш ніж прийняти рішення про демонтаж культових споруд розглядалася можливість їхнього використання іншими церквами.

– По канонах  церкви будь-який об’єкт, який збудований без благословіння єпископа, підлягає знесенню до каміння. Ми пропонували традиційним церквам, можливо, хто забере їх собі. Але жодна з традиційних християнських церков не захотіла, всі були категоричні, що їх треба зносити. Якщо буде потреба, то потім буде відбудовано з нуля. Якщо ж там залишити хоч щось з тих об’єктів, зрозуміло, що вони знову будуть притягувати назад тих людей, що там були. Тому вважаю, що це не зовсім правильно. Тим більше, і найголовніше, що немає жодної проектної документації на даний об’єкт. Тому ніхто не може гарантувати його безпеку, що воно не загориться, не обвалиться, що там чогось не станеться. Тому такий об’єкт не можна залишати. Я не думаю, що будь-хто з проектантів візьме на себе сміливість готувати проект по тому, що вже збудовано, – зауважив Сергій Надал.

Поки міський голова проводив прес-конференцію для засобів масової інформації, у парку Національного відродження готувались до штурму каплички сектантів. Так звані парафіяни невизнаної релігійної громади наліво і направо надсилали прокльони на усіх, хто ставав на їхньому шляху – правоохоронців, чиновників мерії, депутатів, журналістів, та й пересічних тернополян. Останні намагалися навіть вступити із ними у суперечку. Але сектанти наполягали на своєму: «Кожен з присутніх буде наказаний, що йде проти Бога». На спробу узяти хоча б якийсь коментар у пані Лесі – жінки, якій ніби то об’явився образ Богородиці і яка «керувала парадом», тобто діями своїх прихожан, у відповідь можна було лише почути: «Без коментаріїв дитино сьогодні. Без коментаріїв. Серце тріскає. Фашисти, фашисти…»

Читайте на цю тему:

Штурм каплички: хронологія подій

У бульдозера біля каплички закінчилось пальне

Сектанти нападають на міліцію біля каплички. Відео

Сектантів у парку “пакують” в міліцейські автобуси

Сектанти викликали підмогу і кидаються під колеса екскаваторів

Сектанти з парку проклинають міліцію і вимагають Тягнибока

Сектанти пішли на штурм! З ними воює “Беркут”. Ті прикриваються дітьми