.

Львівська обласна рада звернулася до Президента України Віктора Януковича з вимогою висловити недовіру Верховній Раді. За таке звернення сьогодні проголосували 73 депутати.

.

У документі йдеться про те, що після зміни Конституції України Верховна Рада потрапила в «проблемне становище своєї легітимності», передає “Радіо Свобода”.

«Український народ не обирав цей депутатський корпус під нові повноваження, а тим паче не обирав саме таку більшість, створену приєднанням так званих тушок до тих фракцій, які за результатами виборів 2007 року не отримали підтримки більшості виборців. Ще одним проблемним моментом, що делегітимізує нинішній склад Верховної Ради є самовільне продовження собі терміну повноважень», – йдеться в документі.

Також депутати облради «з тривогою сприймають невпинне перетворення Верховної Ради на заручника політичних ігрищ парламентської більшості».

«Ця більшість знищує парламентаризм в Україні… перетворюючи парламент у філію виконавчої гілки влади», – йдеться у зверненні.
Також Львівська обласна рада ухвалила звернення до Президента про денонсацію так званих харківських угод.

«Ми отримали пролонгацію базування російського флоту в Україні до 2042, а жодних вигод від цього договору немає. Ми підтримуємо риторичне питання більшості громадян: «Флот стоїть. Де дешевий газ?», – йдеться у зверненні.

Депутати впевнені, що харківські угоди «не були і не могли бути економічними, а є цілком політичними».