До Севастополя повернулися городяни, які більше 20 днів були на Антимайдані в Маріїнському парку.  Потяг з Києва з близько 50 “антимайданівцями” зустрічали представники влади, пише “Севастополь”.

Партія регіонів“Ми піднімали. Ми були провідною колоною. Ми допомагали КГБР швидким реагуванням. Наша колона стояла на охороні сцени, коли виступали депутати. Тобто, скрізь і завжди Севастополь був на першому місці. На нас завжди можна було покластися. І ми місто не зганьбили. До нас підходили люди з Києва, Чернігівської області. Приносили консервацію бабусі і казали: хлопці, спасибі вам, що ви з Севастополя”, – розповів член Спілки творчої інтелігенції Севастополя Дмитро Сандриков.

Депутат севастопольської міськради Ніна Прудникова зазначила, що люди жили в наметі.

“48-50 людей нас було. А як харчувалися? Давали польову кашу. Інше скидалися. Намагалися якось урізноманітнити меню. Ми все купували самі. Скидалися на чай, каву. Сирок іноді собі дозволяли. Ми не завжди могли вийти в місто за продуктами”, – згадує вона.

Прудникова запевняє, що на Євромайдані все було “дуже страшно”.

“Там стоять вахабіти. Там стоять озброєні до зубів бойовики. Там стоять люди, в руках яких держак заточений. Це страшно. Палиці. На день Святого Миколая ми прийшли до них показати, що ми мирні. Давайте обніматися, давайте цілуватися. Ми люди. Ми за єдину сильну Україну. А у нього під курткою зброя. Кожен із зброєю”, – каже Прудникова.

За словами Сандрикова, люди, які стоять на Євромайдані, прийшли туди не за ідею: швидше за все, це фанатики.

“Люди під екстазі або під впливом психотропних речовин. Тому що так поводяться тільки фанатики. До мене підбіг хлопець з стрічкою Євросоюзу, коли ми відходили назад. Він запитав: “Хлопці, що ви тут робите?”. Я йому відповів, що ми прийшли з миром. І він сказав: “Ви сміливці!”. Тобто, там люди дуже багато думають, як ми. Але їм кажуть все по-іншому. Їм підносять все по-іншому. Те, що там подається людям, не відповідає ніякому законодавству, жодному людському фактору. Тому що в їхніх очах ми бандити, а вони трудяги”, – заявив Сандриків.

Запевняє, що євромайданівці ночами намагалися до них прорватися.

“Взяти штурмом наше наметове містечко. Коли ми встали для підтримки охорони, коли йшли й дивилися – у них очі скляні. Вони як зомбі. І ми не одноразово чули, коли в місто їздили, що їм і спиртне там роздають, і те, що вони там займаються мародерством. Навіть була така фраза “Майдан заплатить”. Вони заходили в супермаркет, крали і, виходячи, говорили, що Майдан заплатить”, – згадує мешканець Севастополя Максим Шульцев.

Сандриков заявив, що “просто вбивали хлопців-беркутів, у яких не було навіть щитів”.

“Їх закидали камінням, били палицями. Їх били ланцюгами, а вони просто стояли, бо не було команди, просто стояли і підставляли свої шоломи. Дуже багато людей травмовано серйозно. Близько 300 осіб. Молоді люди залишилися без ніг. Тому що їм роздробили ноги”, – розповідає він.

Gazeta.ua