В Японії, де вранці 11 березня стався потужний землетрус, на консульському обліку знаходиться більше сотні українців.

Про це повідомив директор департаменту МЗС Олег Волошин, пише газета.

– Трохи більше сотні українців на консульському обліку. Але, звичайно, там наших громадян набагато більше. Є там українські моделі, програмісти, – сказав він.

Водночас, українські дипломати не мають інформації про загиблих або постраждалих від страшного землетрусу та цунамі в Японії.

Під ударом стихії в Японії могли опинитися сотні українських громадян, але даних про жертви серед українців поки немає.

– Наразі немає даних про загиблих або постраждалих. Але ми зараз працюємо, щоб терміново інформацію отримати, – додав Волошин.

Вийти на зв’язок з українськими громадянами в Японії складно ще й через те, що в країні зараз спостерігаються значні перебої в роботі стільникового зв’язку.

Нагадаємо, 11 березня сталася серія підземних поштовхів в Японії. Найпотужніший землетрус магнітудою 8,9 стався на глибині 32 км в 400 км від Токіо. Від руйнівного цунамі постраждали префектури Міягі – місто Сендай та префектурі Фукусіма.

Через потужний землетрус біля берегів Японії утворене в Тихому океані цунамі загрожує Японії, Росії, Індонезії і Маріанським островам. За останніми даними, в результаті катаклізму загинуло 32 людини, ще 20 змило потоком бруду.